پیچ و رولپلاک نما

پیچ رولپلاک

پیچ  و رولپلاک نما چیست؟

رولپلاک در واقع یک نوع بست است که روی دیوار نصب می شود. جنس پیچ رولپلاک ها معمولا پلاستیکی و مخروطی شکل است. شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که رولپلاک را برای اولین بار چه کسی اختراع کرده است، باید بگوییم که پیچ و رولپلاک نما برای اولین بار توسط یک شرکت بریتانیایی به نام الکترونیکی رولینگز اختراع شد. رول پلاک را از طریق تزریق پلاستیک تولید می کنند.

پیچ رولپلاک ساختمان به منظور جلوگیری از شل شدن سنگ نمای ساختمان در اثر عوامل مختلف استفاده می شود. پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدونه استفاده از دار که انجام می شود. شرکت ما به کادری مجرب و حرفه ای این کار را به نحو احسن انجام می دهند واگذار می کند. نما پیچ رولپلاک به منظور محکم سازی سنگهای سست و مقاوم سازی نمای ساختمان انجام می شود

پیچ و رول پلاک نما

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست وبا طناب از خدمات تخصصی گروه کار در ارتفاع اوج کاران می باشد که به منظور محکم سازی و مقاوم سازی وتثبیت سنگهای نمای ساختمان انجام میدهد تا از سقوط و خطرات ناگواری که در پی خواهد داشت پیشگیری شود. امروزه کار در ارتفاع با طناب و با استفاده درست از ابزار الات استاندارد و بروز واجرای صحیح کار توسط افراد ماهر ومجرب وبا تجربه دارای ایمنی وکیفیت واستاندارد بسیار بالای می باشد.

مزایای اجرای کار با طناب بر روی نما نسبت به داربست اجرای خدمات نمای ساختمان مانند پیچ و رولپلاک سنگ نما و شستشو ی نما ویا سایر خدمات کار در ارتفاع با استفاده ازداربست بسیار زمان بر بوده ونیاز به فضای زیادی دارد که ممکن است مانع از عبورمرور افراد پیاده وسایر وسائل نقلیه شود.

همچنین خطرات واژگون شدن داربست در بادها وطوفان های نگهانی شدید ویا پایین افتادن کارگران در صورتی که از کمربند محافظ استفاده نکنند بسیار زیاد است. اما در روش راپل  و یا کار با طناب ا ز لحاظ ایمنی دارای استاندارد بسیار بالا تری نسبت بداربست می باشد. چرا که راپل کاران با دو طناب اصلی وحمایت فرود می‌آیند وهرکدام از طناب ها قابلیت حمل وتحمل بار و یا  شک تا 1500کیلوگرم را دارند همچنین هیج فضایی را اشغال نمی کند ومانع از عبور ومرور عابرین پیاده وسواره نمی شود.

دقت و کیفیت انجام کار برای پیچ و رولپلاک نما بدون داربست چگونه است؟

انجام کار در روش پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب از دقت و کیفیت بسیار بالای برخوردار می باشد. چرا که تمامی راپل کاران آموزش دیده، کار گروه اوج کاران زیر نظر کارشناسان گروه به تخصصی در این زمینه مشغول فعالیت می باشد و تسلط بالای نسبت به انجام کار دارند واز ابزارهای استاندارد و بروز درحین انجام کار استفاده می کنند.

امنیت کار در ارتفاع با طناب چگونه است؟

امروزه تکنیکهای ایمنی دست یابی با طناب، کار در ارتفاع و امداد به خاطر امنیت بالا هزینه‌های کم وقابلیت دسترسی بالا نسبت به داربست بیشتر از قبل مورد توجه مدیران و کار شناسان امور ایمنی در سراسر دنیا، ایران، تهران و شهرستان ها قرار گرفته اند کسانی که تا به حال از خدمات و امکانات دستیابی با طناب بهره نبرده اند معمولا چنین دید گاهی دارند.

 • ایا ممکن است طناب پاره شود و خطر افرین شود یا اینکه آویزان شدن از روی نما ایمن است؟
 •  ایا امکانش هست که وقتی راپل کاران روی طناب اویزان هستند بتواند به خوبی کاری انجام دهد؟

جواب هایی که توسط کارشناسان و متخصصان گروه ما داده می‌شود این است کار با طناب مشابه به هر شغل دیگر دارای خطرات خود است اما باشناسایی خطرات و مدیریت ریسک و نحوه پیشگیری از بروز خطر، نه تنها خدمات کار در ارتفاع دارای ایمنی بسیار قابل قبولی می شود، بلکه به هدف اصلی خود که همانا کار بدون حوادث است می رسد.

پیچ رولپلاک

چه زمانی برای پیچ روپلاک نمای ساختمان مناسب است؟

نصب پیچ و رولپلاک  به دلیل حساس بودن، باید توسط گروهی که تخصص آن را دارند، انجام شود. در صورتی که عوامل ایمنی رعایت نشود، و افراد ناکارآمدی این کار را انجام دهند، فرایند نصب پیچ و رولپلاک نما، ممکن است برای ساکنین و عابرین ساختمان خطرناک باشد. در این فرایند، سنگ ها باید به خوبی روی هم قرار بگیرند، تا از سقوط ناگهانی پیش گیری شود.

زمانی که یکی از سنگ های ساختمان، حتی یک سنگ کوچک، سقوط کند. باید برای نصب پیچ و رولپلاک نما اقدام کرد. در این زمان، به سنگی که افتاده است، پیچ رولپلاک نصب می کنند. به علاوه، با نصب پیچ رولپلاک روی سنگ های دیگر، نمای ساختمان محکم سازی می شود. بنابراین می توانید با خیال راحت در خانه خود اقامت کنید.

شروع ریزش یک تکه سنگ از نما نشانه این است که ممکن است هرلحظه از نقاط دیگر نما نیز سقوط کند پس در انجام پیچ و رولپلاک نما ساختمان و ایمن سازی نما دچار تردید نشوید چرا که ممکن باعث ایجاد خطر برای ساکنین و عابرین سایر افراد نماید.

گروه کار در ارتفاع اوج کاران مجری پیچ و رولپلاک نما بدونهداربست جهت مقاوم سازی سنگ نما ساختمان و جلوگیری از خطراتی که ممکن است در اثر ریزش سنگ های پیش بیاید از پیچ و رولپلاک نما برای تثبیت سنگ نما استفاده می نماید که نوع پیچ رولپلاک مصرفی 6سانتیمتری دو سو ضد اب (گالوانیزه) می باشد.

 

پیچ رولپلاک

پیچ رولپلاک برای چه سنگ هایی استفاده می شود؟

کار پیچ و رولپلاک نما برای کلیه سنگ های ساختمان استفاده می شود. ولی کار پیچ رولپلاک روی هر سنگ به نوع و جنس سنگ بستگی دارد. در فرایند نصب پیچ و رولپلاک نما، به دلیل استفاده از ابزارهای صنعتی، ممکن است نمای ساختمان چهره زیبایی پیدا نکند. در این حالت، ساختمان مانند یک ساختمان گلوله خورده است.

شرکت ما برای برطرف کردن این مشکل، از بتون، سیمان، و سفید رنگ هایی برای رنگ سنگ نما استفاده می کند. در واقع با استفاده از کارتک و لیسه، گل پیچ رولپلاک پنهان می شود.

نحوه اجرای نصب سنگ های افتاده از ساختمان به چه صورت انجام می شود؟

کادر مجرب ما با استفاده از طناب (راپل) به مکانی که سنگ سقوط کرده می روند و سنگ سقوط  کرده را به دقت اندازه گیری می کنند. در مرحله بعد، سنگ برش داده می شود و سوراخ می شود. سپس، سنگ برش داده شده به محل پاکسازی شده ارسال می شود. برای محکم کردن پیچ رولپلاک روی سنگ، از چسب سنگ استفاده می شود.

 

مواد مورد نیاز برای پپچ رول پلاک نما

 • کابل برق سیار 50 متر
 • دریل هلتی نسبتا قوی
 • مته مناسب جهت پیچ و رولپلاک نما ساختمان
 • پیچ رولپلاک گالوانیزه به طول 6 سانتی متری
 • بتونه ضد آب همرنگ سنگ نمای ساختمان
 • چکش میخ کش دار، پیچ رولپلاک گوشتی برقی

چرا در پیچ و رولپلاک نما ساختمان از پیچهای ضد آب استفاده می شود؟

 

پیچ رولپلاک نما

 

به دلیل اینکه پیچها در مجاورت هوای نامناسب از قبیل باران، برف، خاک، و هوا مقاوم باشند، زنگ نزنند و از بین نروند. در غیر اینصورت، اگر از پیچ رولپلاک های نامرغوب استفاده شود، پیچ رولپلاک از بین می روند و دوباره ایجاد خطر می کنند.

پیچ های زنگ زده از خود زنگ آب پس می دهند. این مسئله در نمای ساختمان تاثیر داشته و جلوه بدی به ساختمان می دهند.

دریل مناسب برای کار در پیچ رولپلاک ساختمان دارای چه ویژگی هایی است؟

معمولا از دریلی استفاده می شود که دارای ضربه چکش ریزی است و به سنگ آسیب نمی رساند. اگر ترکی روی سنگ مشاهده شود، حتما باید دو طرف سنگ را پیچ رولپلاک کرد، تا محکم شود.

فردی که این کار را انجام می دهد، باید تجربه بالایی داشته باشد. کارشناس تشخیص می دهد که یک سنگ به چه تعداد پیچ رولپلاک نیاز دارد، تا محکم شود. استفاده از پیچ رولپلاک زیاد باعث خرد شدن و ریزش سنگ می شود.

پیچ رولپلاک

نکات مربوط به پرسنل در نصب پیچ رولپلاک

پرسنل باید با استفاده از یک نوار زرد رنگ و موانع هشدار دهنده کاملا محیط را بسته و از تردد عابرین خودداری کنند، زیرا هیچ فردی نباید از زیر طناب رفت و آمد کند.

قیمت پیچ رولپلاک

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران و شهرستان به نوع سنگ، تعداد سنگ، کوچک یا بزرگ بودن سنگ، ظاهر و نمای ساختمان و نرخ کار بستگی دارد. نرخ کار پیچ و رولپلاک نما از متری 6 تا 12 هزار تومان می باشد. البته این قیمت ثابت نیست چون متراژ و مساحت نمای ساختمان تاثیرگذار است. در مساحت بالا، تعداد پیچ رولپلاک بیشتری استفاده می شود. مورد دیگری که باعث افزایش قیمت می شود، تعداد سنگ های افتاده است.

پیچ و رولپلاک نما سنگ های سرامیکی

سنگ سرامیکی ارزان و سبک است و نصب آن آسان می باشد. سازندگان از سرامیک برای نمای ساختمان استفاده می کنند و علت جدا شدن سرامیک از نما به علت نفوذ آب یا نشست ساختمان یا زیر کار نامناسب می باشد. در اینجا به پیچ رولپلاک احتیاج داریم.

دریل کاری سرامیک با سنگ فرق دارد. سرامیک را باید فقط از نقاط نصب شده یعنی از درزهایی دارید، دریل کرد. اگر این کار انجام نشود، سرامیک به راحتی خرد می شود. لازم به ذکر است که پیچ رولپلاک را حتما باید با واشر پیچ رولپلاک  کرد تا هر دو طرف سرامیک را درگیر کند.

 

پیچ رولپلاک سنگ های گرانیتی

سنگ گرانیتی از نظر چگالی وزن بیشتری دارد. و از سنگین تر سنگ هایی است که برای نمای ساختمان استفاده می شود. سنگ گرانیتی از گروه سنگ های آذرین است که برای شکل گیری آنها توده های مذاب سرد شده استفاده می شود.

این گروه از سنگ ها بسیار محکم و مقاوم هستند و رنگ های مختلفی دارند: مشکی، سفید، خاکستری، سبز و قرمز.

پیچ رولپلاک سنگ نمای تراورتن

سنگ های تراورتن از جمله سنگ های آهکی محسوب می شود. فرورفتگی و حفره های زیادی دارد. این امر باعث می شود تا از سنگ های تراورتن به عنوان  عایق حرارتی و صدا استفاده شود.

چسبندگی در حفره ها به دلیل رفتن ملات داخل سنگ ها خوب است. این کار باعث می شود که دریل کاری این سنگ ها نیز بسیار راحت تر باشد.

پیچ رولپلاک سنگ های مرمریت چینی

این سنگ ها از سنگ های آهکی رسوبی می باشد. این نوع سنگ ها به دلیل عدم اسکوپ و همچنین خالی شدن بند کشی پس از مدتی دچار ریزش می شوند.

یکی دیگر از دلایل ریزش این سنگ این است که رگ های زیادی دارد که موجب ترک و شکستن می شود. این مسئله برای نمای ساختمان مناسب نیست.

عوامل ریزش سنگ نما

عوامل زیر باعث ریزش سنگ نما می شوند:

 • نشست ساختمان
 • زلزله
 • انتخاب سنگ غیر استاندارد
 • اجرای بد سنگ کاری
 • فرسایش زمانی

انواع رول پلاک

جنس رولپلاک براساس کاربردشان از مواد مختلف تشکیل شده است. چند نمونه از اجناس موجود در بازار، موارد زیر هستند.

 

پیچ رولپلاک

 

 • رولپلاک فیبری که کاربرد مخصوص صنعتی دارد.
 • رولپلاک پلاستیکی که در انواع مختلف وجود دارد.
 • رولپلاک فلزی که در انواع مختلف وجود دارد.
 • رولپلاک های آلیاژی که موارد مصرف گوناگونی دارند.

رولپلاک های پلاستیکی

رولپلاک در رنگ های مختلف تهیه می شود. البته رنگ مشکی آن از مواد جدیدی استفاده می کند. رولپلاک مد نظر ما سفید لبه دار یا شاخ دار است که به رنگ سفید در بازار موجود است. رول پلاک پروانه ای که برای مواردی مانند گچ، سفال، و بلوک استفاده می شود.

انواع پیچ

پیچ ها از نظر جنس و اندازه به کاربردشان بستگی دارند. پیچ ها از نظر ظاهری نیز در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. شکل های سرپیچ یا گل پیچ در کاربرد پیچ تاثیر گذار هستند. جنس پیچ در انواع مختلف متفاوت است.

پیچ های فولادی در مکان هایی استفاده می شود که فشار زیادی تحمل می کند و در معرض آب و هوای رطوبت قرار دارد.

پیچ های گالوانیزه در محلی استفاده می شود که امکان رطوبت و زنگ زدگی وجود دارد. پیچ هایی که برای سنگ ها مناسبند، 5 الی 6 سانت اندازه دارد و از جنس ضد زنگ آبکاری شده، و به رنگ طلا است.

سایز این پیچ 2 در 10 می باشد. این پیچ از خانواده پیچ های ساقه دار است و به صورتی طراحی شده که با سطح کار یکی باشد. گل این پیچ به صورت دو سو و چهارسو است. گل این پیچ دیرتر خراب می شود و مقاومت خوبی دارد.

پیچ های روکش کروم که از جنس گالوانیزه یا آهن هستند. روی این پیچ ها، یک لایه آب گالوانیزه وجود دارد. نوع دیگری از پیچ ها، پیچ های استیل هستند. پیچ های استیل جزو گران ترین پیچ ها محسوب می شوند. بنابراین اکثر کارفرماها از این نوع پیچ سفارش نمی دهند.

 

استاندارد پیچ رولپلاک

استاندارد پیچ رولپلاک شامل آزمایش های مقاومت در مقابل رطوبت، فشار، قدرت و آب و هوای نامناسب می باشد.

پیچ و رولپلاک نما باید از مواد نو تهیه شود، تا در طول زمان نپوسد. به علاوه، پیچ رولپلاک باید از ضخامت خوبی برخوردار باشد تا در هنگام بستن پیچ رولپلاک خوب سفت شود و گیر نکند. سایز پیچ و رولپلاک نما به کاربرد آن بستگی دارد.

نحوه نصب پیچ رولپلاک

مواد مورد نیاز برای نصب پیچ و رولپلاک نما، دریل هلتی مناسب و پرقدرت است. این دریل ها چکش ریزی دارند. مته چهار شیار برای این دریل به اندازه 10 سانتی متر پیچ شش سانتی متری و رول پلاک سفید لبه دار مخصوص سنگ است. پیچ رولپلاک باید در سایز مناسب باشد و در انتخاب آن دقت شود.

پس از سوراخ شدن محل سوراخ کاری با دریل هلتی، سوراخی به اندازه پیچ مورد نظر زده، پیچ را درون رولپلاک  کمی با دست پیچانده و سپس داخل سوراخ ایجاد شده قرار می دهیم. با چکش ضربه کوچکی به پیچ و رولپلاک نما می زنیم  تا رولپلاک کاملا سوراخ شود. بعد با پیچ بند برقی، پیچ را محکم می کنیم.

توضیحات کلی از انواع خدمات گروه ما

تمام خدمات گروه ما بدون نیاز به داربست می باشد واجرای کار با روش راپل ویا دسترسی با طناب می باشد: خدماتی مانند مقاوم سازی سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک نما و یا چسب های فوق قوی، نما شویی شستشو انواع نماهای ساختمان صنعتی اجرای نانو سنگ، چوب، اجر، سیمان و شیشه، اجرای رزین سنگ، و آجر، رنگ امیزی نما و یا نقاشی نما روی سیمان وفلز سنگ، نورپردازی نما و ده ها خدمات دیگر،

 

پیچ رولپلاک

پس از تماس شما و هماهنگ کردن برای بازدید توسط کارشناسان ما قرار داد بین طرفین منعقد میگردد. تمامی پرسنل دارای بیمه مسولیت و حوادث می باشند. پرسنل اموزش دیده ودارای مهارت، و وابزار الات استاندارد می باشد. ما با صدها پروژه موفق ورزومه قوی اماده همکاری با شما هموطنان عزیز می باشیم.