میثم رضاخانی 6155764-0919

خدمات نمای ساختمان در تهران

پیچ و رولپلاک نما و شستشوی نما

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
5 ویژگی که هر راپل کار حرفه ای باید داشته باشد

5 ویژگی که هر راپل کار حرفه ای باید داشته باشد

5 ویژگی هر راپل کار 

راپل کار حرفه ای به فردی گفته می شود که تمام خدمات ساختمان را بدون نصب و راه اندازی داربست انجام می دهد.

این افراد نیروهایی آموزش دیده و مجرب هستند که می توانند با بکار گیری مهارت هایی که دارند این خدمات را با وسایل مخصوص راپل انجام دهند.

اما ویژگی های یک راپل کار حرفه ای چیست؟

و چه عواملی موجب می شود تا یک شخص را در زمره نیروهای حرفه ای طبقه بندی کنیم؟

پیچ و رولپلاک نما توسط راپل کاران صورت می گیرد؟ شرکت اوج یاران به شما پاسخ می دهد .

 

ویژگی های یک راپل کار حرفه ای 

امروزه استفاده از راپل کاران بسیار باب شده و کمتر ساختمانی را مشاهده خواهید کرد که از داربست برای انجام کارهایی مانند انجام نمای ساختمان , نماشویی , بازسازی نما و …. استفاده می کند. راپل کاران نیروهایی با مهارت و آموزش دیده هستند که بعد از گذراندن دوره های آموزشی و کسب گواهینامه اقدام به انجام این کار می کنند. قبل از اینکه به مهم ترین ویژگی هایی که یک راپل کار باید داشته باشد اشاره کنیم به چند مورد از مزایای استفاده از آن ها در ساختمان سازی اشاره خواهیم کرد.

راپل کار

صرفه جویی در زمان 

در سال های پیش افرادی که قصد داشتند ساختمان سازی انجام دهند باید طی مراحلی اقدام به نصب و راه اندازی داربست می کردند.

نصب داربست علاوه بر تمام معایبی که دارد امری بسیار وقت گیر است و اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که سرعت کار برای شما مهم است و از نظر زمانی در تنگنا هستید استفاده از راپل کاران گزینه بسیار مناسبی برای شما محسوب می شود.

 

صرف جویی در هزینه

همان طور که گفتیم نصب داربست و استفاده از آن معایب زیادی دارد که می توان به افزایش هزینه ها نیز توجه کرد. نصب کردن و جمع آوری داربست و همچنین استفاده از آن هزینه زیادی را بر روی دست شما خواهد گذاشت.

اما استفاده از راپل کاران می تواند این مشکل را برطرف کند زیرا هزینه کمتر و صرفه جویی در زمان از مهم ترین مزایای استفاده از راپل کاران است.

 

افزایش سرعت کار

افزایش سرعت از دیگر مزیت های بکارگیری راپل کاران در ساخت و ساز و بسیاری از عملیات دیگر محسوب می شود. زیرا راپل کار در حین انجام کارهای ساختمانی انعطاف زیادی دارد و این مساله می تواند سرعت او را در انجام تمام مراحل افزایش دهد.

 

مهم ترین ویژگی های راپل کار چیست ؟

بعد از اینکه به طور مختصر با سه مورد از مهم ترین مزایای استفاده از راپل کاران آشنا شدیم نوبت به این می رسد که بدانیم راپل کاران باید دارای چه ویژگی هایی باشند تا کاندید مناسبی برای بکارگیری در کارهای ساختمانی محسوب شوند ؟

این شغل که یکی از ایمن ترین شغل های دنیال محسوب می شود شاید در ظاهر شغلی بسیار خطرناک جلوه کند اما با ابزارهای ایمنی که راپل کاران استفاده می کنند امنیت آن ها به بیش از 90 درصد می رسد.

 

گذراندن دوره های لازم

گذراندن دوره های لازم و کسب گواهینامه های مربوطه از ملزومات هر راپل کاری است. هیچ راپل کاری نمی تواند بدون داشتن گواهینامه معتبر که نشان دهنده مهارت او در انجام کار است شروع به کار کند.

زیرا این مساله می تواند موجب خسارات زیادی برای شود. اگر فردی اقدام به بکارگیری راپل کار کرد اما بعد از بررسی های لازم مشخص شد او مهارت لازم را در انجام این کار ندارد با خسارت های سنگینی مواجه خواهد شد.

از طرفی دیگر تمام پیامدهای مربوط به ریسک های کار متوجه راپل کار متخلف خواهد بود.

 

سلامت جسمانی

سلامت جسمانی را می توان دومین مشخصه راپل کار دانست. هر فردی بعد از گذاندن دوره های مربوطه و کارآموزی باید حتما از سلامت جسمانی برخوردار باشد.

در صورت عدم سلامت فرد توانایی کار کردن در ارتفاع را نخواهد داشت. افرادی که دچار بیماری قلبی و یا فشار خون هستند گزینه های بسیار نا مناسبی برای انجام کار در ارتفاع محسوب می شوند

. زیرا ریسک انجام کار افزایش پیدا میکند و نه تنها جان خود را به خظر می اندازند بلکه کارفرما را نیز با مشکلاتی روبرو خواهند کرد.

نکات مهم در پیچ کردن نمای ساختمان

تسلط به انجام کار 

فردی که شغل راپل را انتخاب می کند باید در طول دوره کار آموزی به خوبی بر کار تسلط پیدا کند. زیرا راپل کاری شغلی بسیار حساس است و هر گونه کوتاهی و عدم توجه به روند کار می تواند مشکلات جدی را برای فرد و کارفرما ایجاد کند.

تسلط به انجام کار نه تنها می تواند موجب افزایش سرعت و صرفه جویی در هزینه شود بلکه می تواند به طرز چشم گیری موجب کاهش هزینه زمانی نیز بشود. افزایش کیفیت نهایی کار نیز از نتایج مثبت تسلط بر انجام کار است.

راپل کار

شناخت دقیق ابزارها

راپل کار از ابزارهای زیادی در انجام کار استفاده می کند. برخی از این ابزارها به عنوان ابزارهای ایمنی شناخته می شوند که در مقالات پیشین به این ابزارها اشاره کردیم. در مطالب بعدی نیز ابزارهای مورد نیاز راپل کاران را با یکدیگر بررسی می کنیم. شناخت دقیق این ابزارها و میزان تسلط بر آن ها یکی از مهم ترین مشخصه های هر راپل کار به شمار می آید.

زیرا عدم شناخت این ابزارها می تواند موجب بروز مشکلاتی در کار و صدمه زدن به آن شود.

به همین دلیل است که گذراندن دوره هایی تحت عنوان کار آموزی می تواند به میزان زیادی در افزایش مهارت راپل کار موثر و مفید واقع شود.

 

عدم ترس از ارتفاع

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که برخی از راپل کاران دچار ترس از ارتفاع هستند اما به دلیل علاقه وافری که به این شغل دارند آن را برگزیده اند.

اگر فردی دچار ترس از ارتفاع است اما اقدام به انجام این کار می کند احتمال بروز اختلال در کار بسیار زیاد است.

زیرا این افراد با قرار گرفتن در ارتفاع دچار سرگیجه و حالت تهوع می شوند و نمی توانند کار خود را به خوبی انجام دهند و به پایان برسانند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =

مقالات ما


کاربرد انواع رولپلاک چیست؟
 • 17
 • جولای
 • کاربرد انواع رولپلاک چیست؟

  انواع رولپلاک و موارد استفاده از آن رولپلاک قطعه ای است که در سازه های شکننده برای اتصال اجزاء با پیچ به دیوارها ...

  نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر
 • 21
 • جولای
 • نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر

  رولپلاک قطعه ای کمکی برای اتصال پیچ به سطح مورد نظر است. از پرکاربردترین استفاده ای آن در مقاوم سازی تمای ساختمان و ...

  سنگ نما چیست؟
 • 22
 • سپتامبر
 • سنگ نما چیست؟

  چه سنگ هایی در نمای ساختمان استفاده می شوند؟ نقش سنگ نما در زیبایی ساختمان انکار ناپذیر است. سنگ نما میتواند زیبایی محصور ...

  انواع نمای شیشه ای ساختمان
 • 25
 • سپتامبر
 • انواع نمای شیشه ای ساختمان

  نمای شیشه ای ساختمان جزو زیباترین نماها در ساختمان سازی محسوب میشود که طرفداران بسیار زیادی دارد. نام دیگر نمای شیشه ای ساختمان ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09196155764

  پست الکترونیک

  rezaakhanii1360@gmail.com
  09196155764