تماس با ما

09196155764

ایمیل

ساعات پاسخ گویی

شنبه تا پنج شنبه 10 الی 20

10 عامل موثر در هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان

10 عامل موثر در هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان

10 عامل موثر در هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان

معرفی عوامل تاثیر گذار در هزینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان 

عوامل تاثیر گذار در هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان بسیار زیاد هستند. اگر شما هم میخواهید که برای افزایش امنیت ساختمان و سنگ های نما اقدام به پیچ و رولپلاک کردن آن کنید اما نمیدانید که چقدر هزینه باید بپردازید به شما پیشنهاد میکنیم با این مقاله تحت عنوان ” عوامل تاثیر گذار در هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان ” همراه باشید.

پیچ و رولپلاک سنگ های نما میتواند در افزایش امنیت آن نقش به سزایی داشته باشد زیرا بعد از گذشت چند سال سنگ های نما شل میشوند و به دلایل مختلف ملات پشت آن دچار فرسودگی خواهد شد. از این رو ممکن است موجب سقوط سنگ ها و به خطر افتادن امنیت جانی و مالی ساکنین شود. عواملی مانند رطوبت بالا , عدم صحیح بند کشی , زلزله و … میتواند در افتادن سنگ ها موثر باشد. اما چه عواملی در تعیین هزینه پیچ و رولپلاک نما موثر هستند؟

 

 

هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان 

تعداد سنگ ها

تعداد سنگ ها جزو عوامل تاثیر گذار در هزینه پیچ و رولپلاک نما محسوب میشود. هر چه تعداد سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان بیشتر باشد قطعا نیاز به زمان و دقت بیشتری در انجام کار دارد. به طور معمول باید پیچ و رولپلاک ها را با فاصله 40 سانتی متری در سنگ ها کار گذاشت اما اگر ابعاد سنگ ها کوچک و تعداد آن ها بیشتر بود لازم است که در هر قطعه سنگ 2 پیچ و رولپلاک را بکار برد. سنگ هایی که دارای بافتی بلوری و ترک هستند باید فاصله بین پیچ ها را بیشتر کرد تا دچار شکستگی نشوند.

ضخامت سنگ ها 

ضخامت سنگ ها نیز از عوامل تاثیر گذار در هزینه پیچ و رولپلاک هستند. اگر میخواهید از نماهایی مانند نماهای رومی استفاده کنید باید سنگ هایی را انتخاب کنید که ضخامت آن ها از ضخامت سنگ های عادی بیشتر است زیرا این نوع از نماها را باید با سنگ هایی حجیم ساخت. سنگ هایی که قطری بیش از 2 سانتی متر دارند جزو سنگ های سنگین به شمار می روند که لازم است برای مستحکم تر کردن آن ها از تعداد بیشتری پیچ و رولپلاک استفاده کرد تا امنیت ساختمان تامین شود. 

هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان 

جنس سنگ نما 

جنس سنگ نما در هزینه پیچ و رولپلاک کردن بسیار مهم است. سنگ هایی مانند سنگ گرانیت که سنگی بسیار سخت و قابلیت چسبندگی پایین را دارد هزینه آن ها بیشتر است. زیرا لازم است فاصله بین پیچ ها کم شود و تعداد بیشتری پیچ و رولپلاک را در بدنه نما استفاده کرد. اما سنگ هایی مانند سنگ تراورتن که دارای بافتی نرم هستند تعداد پیچ و رولپلاک کمتری را نیاز دارند و در هنگام دریل کردن زحمت کمتری را می طلبد. به همین دلیل هزینه پیچ و رولپلاک کردن آن ها پایین تر است. از این سنگ ها در نمای رومی استفاده میشود که رنگ سفید و کرم آن میتواند زیبایی خوبی به ساختمان بدهد. مقاله انواع سنگ ساختمانی نما را نیز بخوانید.

نوع ملات 

نوع ملاتی که در پشت سنگ نما به کار رفته می شود میتواند تعیین کننده هزینه پیچ و رولپلاک باشد. متاسفانه برخی از نماکاران به جای استفاده از ملات خالص در پشت سنگ ها اقدام به ترکیب کردن نخاله در آن میکنند. این مساله میتواند مقاوم سنگ ها را بر روی سطح به شدت پایین بیاورد و موجب شود که تعداد بیشتری از پیچ و رولپلاک نیاز باشد. اگر ملات ساختمان از این دست ملات ها باشد هزینه انجام پیچ و رولپلاک در آن افزایش می یابد.

هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان 

سنگ های آسیب دیده 

ترمیم سنگ های آسیب دیده هزینه ای جداگانه نسبت به نصب سنگ های اولیه دارند. این سنگ ها به دلایل مختلفی دچار آسیب و یا شکستگی شده اند و باید اقدام به ترمیم آن ها کرد. معمولا هزینه آن ها کمتر از نصب سنگ ها است.

وسعت کار 

بدیهی است که وسیع بودن فضای کار میتواند موجب افزایش هزینه پیچ و رولپلاک شود. زیرا زمان و کار بیشتری را طلب میکند و حساسیت کار بیشتر است. و بالعکس هر چه مساحت ساختمان کوچکتر باشد به دلیل صرفه جویی در زمان و تعداد پیچ و رولپلاک ها هزینه آن به مراتب کاهش می یابد.

ابزار پیچ و رولپلاک 

برای پیچ و رولپلاک کردن ساختمان از دو روش استفاده میکنند که شامل داربست و راپل است.قطعا استفاده از داربست علاوه بر معایبی همچون زمان بر بودن , سد معبر و امنیت پایین میتواند موجب افزایش هزینه ها نیز بشود. اما در صورتی که بخواهید از راپل کاران در نماکاری و پیچ و رولپلاک کردن استفاده کنید هزینه ها به مراتب کاهش پیدا میکند و مزایایی از جمله افزایش سرعت کار و دسترسی به نقاط دشوار را دارد.

وجود رگه در سنگ 

سنگ هایی مانند مرمر که دارای رگه های زیادی هستند هزینه پیچ و رولپلاک کردن آن ها بیشتر است زیرا باید این رگه ها را با پیچ مهار کرد که دچار شکستگی و آسیب در مرور زمان نشوند.

مواد بکار رفته در پر کردن حفره ها 

بعد از تمام نما کاری باید حفره ها و شیارهایی که در کار باقی مانده است را با مواد مناسب پر کنند. کیفیت این مواد در هزینه نهایی تاثیر گذار است. قطعا با افزایش کیفیت مواد هزینه پیچ و رولپلاک کردن نیز افزایش می یابد.

جنس پیچ 

برای پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان نمیتوان از پیچ های معمولی استفاده کرد زیرا توانایی تحمل وزن سنگ ها را نخواهند داشت . به همین دلیل از پیچ هایی به نام پیچ گالوانیزه استفاد میکنند که در طی فرآیندی دارای مقاوم سازی در برابر رطوبت , گرما و… شده اند و میتوانند به راحتی وزن سنگ های سنگینی مانند گرانیت را تحمل کنند.

 

هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۲ نظر

 • سلام وقتتون به خیر تعداد و اندازه پیچ و رولپلاک بر اساس جنس و ضخامت و ابعاد سنگ و میزان استحکام و مقاومت نما متفاوت است و تعیین کننده می باشد شما می توانید در این زمینه با کارشناسان ما در پیچ و رولپلاک نما در ارتباط باشید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

مقالات ما


پیچ رولپلاک نما با طناب
 • ۱۶
 • تیر
 • پیچ رولپلاک نما با طناب

  از متد پیچ و رولپلاک نما با طناب در نمای ساختمان های بلند استفاده می شود . این کار برای بالا بردن استقامت نما ...

  کاربرد پیچ و رولپلاک سرعت گیر چیست؟
 • ۱۸
 • تیر
 • کاربرد پیچ و رولپلاک سرعت گیر چیست؟

  در این مقاله چگونگی نصب سرعت گیر با پیچ رولپلاک بررسی میشود. و همچنین اندازه های مناسب  پیچ و رولپلاک سرعت گیر بیان ...

  کاربرد انواع رولپلاک چیست؟
 • ۲۶
 • تیر
 • کاربرد انواع رولپلاک چیست؟

  انواع رولپلاک و موارد استفاده از آن رولپلاک قطعه ای است که در سازه های شکننده برای اتصال اجزاء با پیچ به دیوارها ...

  نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر
 • ۳۰
 • تیر
 • نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر

  [vc_row][vc_column][vc_column_text]رولپلاک قطعه ای کمکی برای اتصال پیچ به سطح مورد نظر است. از پرکاربردترین استفاده ای آن در پیچ و روپپلاک نما و ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  (+98) 916 - 123- 4567

  ادرس

  اهواز: کیان اباد ,خیابان28شرقی,پلاک12

  پست الکترونیک

  برچسب ها


  انواع رولپلاک بر اساس کاربرد انواع سنگ ساختمانی نما انواع نمای ساختمان انواع نمای شیشه ای ساختمان تجهیزات راپل تعمیر نمای ساختمان تعمیر نمای سنگی ساختمان خدمات راپل راپل راپل کار روش های نصب سنگ آنتیک با چسب بدون داربست رولپلاک، انواع رولپلاک سنگ نما سنگ نما چیست؟ سنگ کاری نمای ساختمان سیمانکاری نمای ساختمان بدون داربست شستشوی نمای ساختمان بدون داربست متریال نمای ساختمان مزایا و چالش های کار در ارتفاع با طناب مزایای استفاده از نمای شیشه ای ساختمان معرفی عوامل تاثیر گذار در هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان مقاوم سازی نمای ساختمان مقاوم سازی نمای ساختمان با پیچ و رولپلاک نصب تجهیزات ترافیکی نصب سرعت گیر نصب سنگ آنتیک با چسب بدون داربست نصب لوستر با پیچ رولپلاک لوستر نمای ساختمان نمای شیشه ای ساختمان نورپردازی نما بدون داربست هزینه پیچ و رولپلاک ساختمان وسایل راپل پیچ رولپلاک با طناب پیچ رولپلاک سرعت گیر پیچ رولپلاک سنگ نما پیچ رولپلاک لوستر پیچ و رولپلاک پیچ و رولپلاک نما پیچ و رولپلاک نما با طناب پیچ و رولپلاک نما در کرج پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست پیچ و رولپلاک نمای سنگی کاربرد انواع رولپلاک چیست؟ کار در ارتفاع با طناب کار در ارتفاع بدون داربست
  09196155764