پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما

خدمات شرکت اوج یاران

پیچ و رولپلاک نما از خدمات تخصصی تیم اوج یاران میباشد که بدون داربست و با راپل توسط راپل کار انجام میشود زیرا مزایای بهتری نسبت به داربست دارد ، که میشود به ایمنی بالا ، سهولت کار ، کاهش هزینه ها و… اشاره کرد ، کار در ارتفاع نیازمند مهارت و تجربه زیاد است گروه اوج یاران با گذراندن دوره های تخصصی کار در ارتفاع یا irete که به زبان ساده تر به معنی کار با طناب یا دسترسی با طناب است که زیر نظر مربیان مجرب داخلی و خارجی طی کردیم تا به بهترین نحو ممکن کار پیچ و رولپلاک نما را برای شما انجام دهیم. تیم اوج یاران با پرسنل ماهر و با تجربه میتواند خدمات نماکاری از جمله پیچ و رولپلاک نما را با بهترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت به شما ارائه دهد.

امروزه با رفتن به سوی زندگی صنعتی به دلیل تولید زباد آلاینده ها نمای ساختمان های شهر های بزرگ مثل تهران بسیار بیشتر در معرض آلودگی قرار گرفته است به همین دلیل  نماشویی ساختمان به یکی از موارد ضروری برای زیباسازی ساختمان تبدیل شده است. نماشویی ساختمان به مکان جغرافیایی ، نوع سنگ نمای ساختمان ، طول و عرض ساختمان و میزان آلودگی نما بستگی دارد و قیمت ها هم بر همین معیار ها تعیین میشود. گروه اوج یاران با اتکا به تجربه بالای عوامل و استفاده از دستگاه های بروز و پیشرفته میتواند کار شستشوی نما را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه دهد.

نورپردازی شاید اصلی ترین عامل برای زیبا به نظر رسیدن نمای یک ساختمان باشد و به همین دلیل از محبوبیت بالایی هم برخوردار است ، در این حرفه به دلیل استقبال زیاد روز به روز روش ها ، تکنولوژی های جدید تر و خلاقانه تر روانه بازار میشود. شرکت اوج یاران با سایقه طولانی و درخشان و همچنین استفاده از متد های خلاقانه و بروز با تکنولوژی های جدید میتواند نمایی زیبا برای ساختمان شما به ارمغان بیاورد و زیبایی ساختمان شما را تکمیل کند.

رنگ ها یکی از اصلی ترین موارد برای تحریک احساسات هستند و ارتباط مستقیم با روح و روان انسان دارند به همین دلیل انتخاب رنگ و نوع رنگ آمبزی از اهمیت بالایی برخوردار است . رنگ نمای ساختمان انواع مختلفی دارد که پیاده سازی آنها به عواملی مثل جنس نمای ساختمان بستگی دارد. گروه اوج یاران با دانش کافی در حوزه رنگ شاسی و نقاشی ساختمان کار رنگ ساختمان را با کیفیت بالا و دوام کافی و قیمت مناسب به شما عزیزان ارائه دهد.

گروه اوج یاران علاوه بر خدمات ذکر شده خدمات دیگری اعم از سیمان کاری، رفع شوره نما،زدن نانو، رزین کاری، نصب سنگ، نصب توری برای رفع مزاحمت پرندگان، بازدید سازه های صنعتی و… انجام میدهد که در همه آنها همواره سعی میشود بهترین کیفیت با قیمت به صرفه به مشتریان ارائه کند

اطلاعاتی در خصوص پیچ و رولپلاک نما

video

قیمت پیچ و رولپلاک نما

قیمت پیچ و رولپلاک نما ی ساختمان در تهران و شهرستان به نوع سنگ، تعداد سنگ، کوچک یا بزرگ بودن سنگ، ظاهر و نمای ساختمان و نرخ کار بستگی دارد. نرخ کار پیچ و رولپلاک نما از متری 6 تا 12 هزار تومان می باشد. البته این قیمت ثابت نیست چون متراژ و مساحت نمای ساختمان تاثیرگذار است. در مساحت بالا، تعداد پیچ رولپلاک بیشتری استفاده می شود. مورد دیگری که باعث افزایش قیمت می شود، تعداد سنگ های افتاده است.


نمونه کار های ما

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
pich
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما

آنچه در ادامه به آنها خواهیم پرداخت

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک چیست؟

پیچ و رولپلاک نما

تاثیر عوامل طبیعی بر
سنگ نما

پیچ و رولپلاک نما

اسکوپ کردن ساختمان

پیچ و رولپلاک نما

جنس و سایز پیچ رولپلاک

budget

هزینه پیچ و رولپلاک


پیچ و رولپلاک نما چیست؟

آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که چرا سنگ های ساختمانی را به وسیله پیچ و رولپلاک نما به سطح ساختمان نصب میکنند؟ آیا عدم استفاده از پیچ و رولپلاک باعث بروز مشکلاتی خواهد شد؟ آیا استفاده از پیچ و رولپلاک آسیبی به سنگ ها وارد نمیکند؟ در این مقاله به جنبه های مختلف آن میپردازیم تا شما با چگونگی و نحوه نصب سنگ ها به وسیله پیچ و رولپلاک نیز آشنا شوید.

در این چندسال اخیر پیچ و رولپلاک و دیگر کارهایی که در ارتفاع انجام می شوند، با استفاده از طناب و دیگر ابزارات استاندارد جهان و توسط تیم حرفه ای و با تجربه و با رعایت نکات ایمنی انجام می شوند. استفاده از طناب به جای داربست برای پیچ و رولپلاک نما و دیگر خدمات ساختمانی در ارتفاع مثل نماشویی و نورپردازی دارای مزایای بسیاری است. استفاده از داربست زمان زیادی را میگیرد و همین طور فضای زیادی را اشغال می کند و باعث مزاحمت در رفت و آمد عابران و یا وسایل نقلیه شود.

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست و با طناب از خدمات تخصصی کار در ارتفاع گروه اوج کاران می باشد که با استفاده  از طناب های مقاوم بر روی نمای شما بالا و پایین می روند و عملیات محکم سازی و مقاوم سازی و تثبیت سنگهای نمای ساختمان را انجام میدهند تا از سقوط و خطرات ناگواری که در پی خواهد داشت پیشگیری شود.

به دلیل جلوگیری از ریزش سنگ نما بر اثر شل شدگی و عوامل محیطی انجام میشود. پیچ و رولپلاک نما امروزه امری بسیار ضروری است که  به بررسی جنبه های مختلف آن خواهیم پرداخت.


پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما

تاثیر عوامل طبیعی در افتادن سنگ های نما 

عوامل مختلفی مانند طوفان و زلزله میتواند باعث افتادن و سقوط سنگ های نما شود. همچنین برخی از عوامل شیمیایی و فیزیکی مانند انجماد و ذوب آب در حفره های سنگ های نما باعث ایجاد ترک و جدا شدن بخشی از سنگ نما می شود. اگر در نمای ساختمان از سنگ های بزرگ و سنگینی مانند گرانیت استفاده کرده اید این خطرات دو چندان خواهد شد. زیرا اگر یکی از سنگ های نما سقوط کند، امنیت جانی ساکنین به خطر خواهد افتاد. پس به وسیله پیچ و رولپلاک سنگ های نما را مستحکم میکنند تا علاوه بر تامین امنیت بتوانند ظاهری زیباتر نیز برای ساختمان به وجود آورند.

اسکوپ کردن ساختمان 

نام دیگر پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نما ” اسکوپ ” است. افرادی که در نما سازی مهارت بالایی دارند و علاوه بر آموزش های تخصصی که دیده اند هنر زیبایی شناسی دارند گزینه مناسبی برای نماکاری ساختمان شما هستند. زیرا نمای بیرونی ساختمان در معرض دید است و باید به بهترین نحو زیباسازی شود و هر گونه اشتباهی در انجام عملیات نما موجب نازیبا شدن ساختمان شما خواهد شد. اسکوپ کردن به شکل های مختلفی انجام می گیرد مانند روش لقمه گذاری، روش سیم مفتول، روش اسکوپ دو پایه و  روش دیگر که در استحکام نمای ساختمان نقش بسزایی دارد. برای اسکوپ کردن ساختمان باید یکسری موارد از جمله سایز پیچ برای اسکوپ کردن نما و فاصله بین پیچ ها رعایت شود.

سایز پیچ برای اسکوپ کردن نما

طبیعتا سایز پیچ برای اسکوپ کردن نما در پیچ و رولپلاک نما کاملا بستگی به ضخامت سنگ دارد و ملات پشت سنگ نیز امری تعیین کننده در استفاده از پیچ است. معمولا برای سنگ هایی که ضخامتی در حدود 5/1 سانتی متر دارند باید از پیچی استفاده کرد که حداقل 4 برابر از آن بلندتر است یعنی پیچ 6 سانتی متری. سنگ هایی که ضخامتی بین 2 تا 3 سانتی متر دارند باید از پیچی با سایز 8 سانتی متر برای اسکوپ کردن استفاده کنند. هر چه ضخامت سنگ بالاتر میرود سایز پیچ نیز بیشتر میشود. اما این نکته را مدنظر داشته باشید که هر چه سنگ ضخامت کمتری داشته باشد باید مته نازک تری جهت سوراخ کاری استفاده کرد تا سنگ دچار شکستگی و ترک خوردگی نشود.

فاصله بین پیچ ها

برای پیچ و رولپلاک کردن نما در ساختمان همانطور که نباید از تعداد کم پیچ استفاده کرد، نباید تعداد زیادی نیز به کار برد. اگر از تعداد کم استفاده کنید باعث کاهش استحکام سنگ ها خواهد شد و ممکن است تعداد پیچ ها تحمل بار سنگین سنگ ها را نداشته باشد و سنگ ها در صورت کنده شدن سقوط کنند. اما استفاده از تعداد زیاد پیچ نیز ممکن است باعث شکستگی سنگ و ایجاد ترک در آن شود.

پس بهترین حالت این است که در سنگ هایی با عرض 40 سانتی متر و طول یک متر هر 50 سانتی متر از یک پیچ و رول پلاک استفاده کنید. از دریلی که برای سوراخ کاری استفاده میکنید بهتر است که دارای دیمر باشد تا چرخش و سرعت را تحت کنترل داشته باشید.


انواع پیچ و رولپلاک

بعد از اینکه به بهترین نوع پیچ ها برای انجام اسکوپ ساختمان اشاره کردیم نوبت به معرفی بهترین رول پلاک می رسد. مهم ترین نکته در استفاده از انواع پیچ و رولپلاک نما و جنس ملات پشت کار است. زیرا برخی از رول پلاک ها مخصوص استفاده در ملات های خشک و برخی دیگر مخصوص استفاده در ملات های تر هستند. منظور از ملات های تر ملات هایی هستند که در حین انجام کار میخواهیم رولپلاک را در آن نصب کنیم و منظور از ملات خشک این است که بعد از خشک شدن اقدام به رول پلاک آن کنیم. بعد از بررسی این جوانب باید اقدام به تهیه و استفاده از رولپلاک کرد.

رولپلاک هایی معمولادر نماسازی از آنها استفاده میشود :

رولپلاک تو کار ، رولپلاک رو کار ، رولپلاک پروانه ای ، رولپلاک فیشر
رولپلاک توکار

اگر قصد دارید در حین ملات زدن سنگ ها را پیچ و رولپلاک کنید باید از رول پلاک های توکار بهره بگیرید. این رولپلاک ها قابل استفاده در ملات تر هستند که به صورت دندانه دندانه ساخته می شوند و دو یا چهار بر هستند. در کشور ما معمولا در هنگام ملات زدن عملیات پیچ و رولپلاک انجام میشود به همین دلیل رولپلاک توکار استفاده بیشتری را در نماسازی دارد. این نوع از رولپلاک ها به این دلیل که هیچ لبه اضافه ای ندارند به خوبی وارد ملات شده و سطح جانبی را بر روی کار ایجاد نمیکنند. رول پلاک های توکار به راحتی توسط بتونه پوشش داده میشوند و ظاهر نما را تحت تاثیر قرار نمیدهند.

رولپلاک روکار

رولپلاک روکار به دلیل لبه ای که دارد نمیتواند مانند رولپلاک توکار کاملا به درون سطح نفوذ کند. به همین دلیل در نمای ساختمان کمتر از آن استفاده میشود. از این نوع رولپلاک بیشتر برای نصب قطعه هایی بر روی سطوح استفاده میشود.

رولپلاک پروانه ای

از این رولپلاک در مقاوم سازی نمای ساختمان استفاده میشود اما در مستحکم کردن سنگ نما کاربرد کمتری دارد زیرا برای استفاده از آن باید پشت سنگ خالی باشد تا بتواند به صورت شاخه ای باز شود. ملات که در پشت سنگ نما استفاده میشود اجازه باز شدن شاخه های رول پلاک پروانه ای را نمیدهد.

رولپلاک فیشر

بیشترین استفاده رولپلاک فیشر نصب قطعه بر روی سطوح است. برای استفاده از این رولپلاک نیازی به استفاده از ملات در پشت سنگ نیست. رولپلاک فیشر نیاز به سوراخکاری بزرگ دارد به همین علت نمی توان برای انواع نما از این نوع رولپلاک استفاده کرد. این قطعه در ایران نیز تولید میشود.

پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما

برای چه سنگ هایی می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد؟

برای تمامی سنگ های بنای ساختمان ها می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد. ولی کار پیچ رولپلاک روی هر سنگ به نوع و جنس سنگ بستگی دارد. در فرایند نصب پیچ و رولپلاک نما، به دلیل استفاده از ابزارهای صنعتی، ممکن است نمای ساختمان چهره زیبایی پیدا نکند. در این حالت ساختمان مانند یک ساختمان گلوله خورده است.

شرکت ما برای برطرف کردن این مشکل، از بتون، سیمان، و سفید رنگ هایی برای رنگ سنگ نما استفاده می کند. در واقع با استفاده از کارتک و لیسه، گل پیچ رولپلاک پنهان می شود.

پیچ و رولپلاک نما

توضیحات کلی از انواع خدمات گروه اوج یاران

تمام خدمات گروه ما بدون نیاز به داربست می باشد که این باعث می شود هم در زمان شما صرفه جویی شود و هم هزینه هایتان کاهش می یابد و اجرای کار با روش راپل و یا دسترسی با طناب می باشد: خدماتی مانند مقاوم سازی سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک نما و یا چسب های فوق قوی، نما شویی و شستشو انواع نماهای ساختمان صنعتی اجرای نانو سنگ، چوب، اجر، سیمان و شیشه، اجرای رزین سنگ، آجر، رنگ آمیزی نما و یا نقاشی نما روی سیمان، فلز و سنگ، نورپردازی نما و ده ها خدمات دیگر که در اختیار شما قرار می گیرد.

پس از تماس شما و هماهنگ کردن برای بازدید توسط کارشناسان ما قرار داد بین طرفین منعقد میگردد. تمامی پرسنل دارای بیمه مسولیت و حوادث می باشند. پرسنل آموزش دیده و دارای مهارت، و ابزارالات استاندارد می باشد. ما با صدها پروژه موفق و رزومه قوی اماده همکاری با شما هموطنان عزیز می باشیم.

یک سوال مهم

حتما تا حالا سوال مهمی برایتان پیش آمده و آن هم این است که تا بعد از پیچ و رولپلاک نما، این پیچ ها در ظاهر ساختمان دیده میشوند؟ پاسخ خیر است. زیرا بعد از اتمام کار بتونه ای به رنگ سنگ نما ساخته میشود و بر روی پیچ و رولپلاک زده میشود. در ساخت این بتونه ها باید قابلیت آب گریزی لحاظ شود تا در بارندگی ها از بین نروند و دچار فرسایش نشوند. اگر اجرای بتونه به درستی انجام شود قابلیت دید ندارد و از فاصله حداقل 5 متری قابل رویت نیستند. برای اینکه نمای ساختمان تمیز و زیبا شود بهتر است بعد از اجرای بتونه نماشویی انجام دهید.


پیچ و رولپلاک نما

مناسب ترین سایز پیچ و رولپلاک نما

اولین فاکتوری که باید قبل از انتخاب سایز پیچ و رولپلاک در نظر بگیرید ابعاد و ضخامت سنگ است. به طور مثال اگر قصد دارید از سنگ های ضخیم و سنگینی مانند گرانیت و یا تراورتن استفاده کنید باید از پیچ های ضخیم تر بهره بگیرید تا پیچ بتواند به خوبی از سنگ عبور کند و وارد ملات پشت آن شود. هنگام سوراخکاری بر روی سنگ های نازک تر حتی الامکان از مته های ریز برای سوراخکاری استفاده کنید تا از ترک خوردن و شکستن سنگها پیشگیری کنید. فاکتور دومی که باید به آن توجه کنید نوع و اندازه ملات است. اگر ملات ضخیم است و یا از جنسی غیر از سیمان ( چسب های خمیری , چسب های سرامیک و… ) استفاده شده است باید سایز پیچ را نیز تغییر دهید. اما به طور کلی استاندارد ترین سایزی که برای پیچ و رولپلاک نما وجود دارد و میتوانید از آن در اسکوپ کردن ساختمان های مختلف استفاده کرد پیچ 6 سانتی متری است.


پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک نما بعد از چند سال

بسیاری از افراد این سوال را میپرسند که ما چند سال پیش اقدام به نمای ساختمان کرده ایم و اکنون قصد داریم پیچ و رولپلاک نما را انجام دهیم آیا امکان پذیر است؟ بله. حتی بعد از چند سال از اجرای نما میتوان اقدام به اسکوپ کردن آن کرد. زیرا جلوی ضرر را از هر کجا که بگیرید منفعت است. وقتی ساختمان را بدون پیچ و رولپلاک نما می سازید، بعد از چند سال احتمال سقوط سنگ ها بسیار بالا می رود و امنیت جانی ساکنین را به خطر می اندازد. پس اگر شما هم چند سال از نما کردن ساختمان تان میگذرد و تا به حال به فکر اسکوپ کردن آن نبودید بهتر است که دست به کار شوید و از متخصصین و افراد حرفه ای در این حوزه بخواهید که خدمات پیچ و رولپلاک نما را برای ساختمان شما انجام دهند.

برای چه سنگ هایی می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد؟

 

برای تمامی سنگ های بنای ساختمان ها می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد. ولی کار پیچ رولپلاک روی هر سنگ به نوع و جنس سنگ بستگی دارد. در فرایند نصب پیچ و رولپلاک نما، به دلیل استفاده از ابزارهای صنعتی، ممکن است نمای ساختمان چهره زیبایی پیدا نکند. در این حالت ساختمان مانند یک ساختمان گلوله خورده است.

شرکت ما برای برطرف کردن این مشکل، از بتون، سیمان، و سفید رنگ هایی برای رنگ سنگ نما استفاده می کند. در واقع با استفاده از کارتک و لیسه، گل پیچ رولپلاک پنهان می شود.

پیچ و رولپلاک نما
نحوه اجرای نصب سنگ های افتاده از ساختمان به چه صورت انجام می شود؟

کادر مجرب ما با استفاده از طناب (راپل) به مکانی که سنگ سقوط کرده می روند و سنگ سقوط  کرده را به دقت اندازه گیری می کنند. در مرحله بعد، سنگ برش داده می شود و سوراخ می شود. سپس سنگ برش داده شده به محل پاکسازی شده ارسال می شود. برای محکم کردن پیچ رولپلاک روی سنگ، از چسب سنگ استفاده می شود.


پیچ و رولپلاک نما

مته و رولپلاک در اسکوپ کردن ساختمان

این امر بسیار حساس است. در این مواقع باید ابتدا نوع سنگ، ضخامت، بلورها و… را بررسی کنید. به طور مثال سنگی که ضخامت کمی دارد در برابر مته بسیار آسیب پذیرتر است و اگر بی محابا دریل را بر روی آن بزنید موجب شکستگی آن خواهد شد. سنگ هایی که دارای بلورهای درشت هستند نیز باید در مته کاری آن ها بسیار دقت کرد تا دچار ترک نشوند. مناسبت ترین مته برای این نوع از سنگ ها مته های ظریف است. مته هایی که قطر کمی دارند و همچنین دریل هایی که دارای دیمر هستند باید در اسکوپ کردن سنگ های شکننده استفاده شوند. دریل هایی که دارای دیمر هستند زمان چرخش و سرعت مته را مشخص میکنند و اجازه نمیدهند که فشار مته بر روی سنگ زیاد شود.

مواد مورد نیاز برای پپچ رول پلاک نما

  • کابل برق سیار 50 متر
  • دریل هیلتی نسبتا قوی
  • مته مناسب جهت پیچ و رولپلاک نما ساختمان
  • پیچ و رولپلاک گالوانیزه به طول 6 سانتی متر
  • بتونه ضد آب همرنگ سنگ نمای ساختمان
  • چکش میخ کش دار، پیچ رولپلاک گوشتی برقی

فاصله استاندارد بین پیچ و رولپلاک ها 

بیشتر نما ها ازسنگ های بزرگ استفاده میکنند. همانطور که قبلا گفتیم سنگ های بزرگ نیاز به پیچ های بزرگ تری نیز دارند. اما این تمام ماجرا نیست. بلکه اکنون باید پیچ ها را با فاصله استاندارد از یک دیگر نصب کنیم. این فاصله بسیار مهم است. زیرا اگر فاصله بین پیچ ها زیاد باشد موجب کاهش استحکام و همچنین اگر فاصله بین پیچ ها کم باشد موجب شکستگی و ترک خوردن سنگ ها خواهد شد. پس برای سنگ هایی مانند گرانیت که در سایزهای بزرگ کار میشود بهتر است که هر 50 سانتی متر از یک پیچ و رولپلاک استفاده کرد. اگر این فاصله را کمتر کنید به معنی استفاده بیشتر از دریل و مته است. این مساله ممکن است آسیب های جدی به سنگ وارد کند. پس فاصله استاندارد را بین پیچ ها رعایت کنید.

پوشش پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان

 

موردی که ممکن است بسیاری از افراد تمایلی به استفاده از پیچ و رولپلاک نداشته باشند این است که تصور میکنند بعد از اتمام کار پیچ هایی که بر روی سنگ ها کار گذاشته شده است در معرض دید قرار میگیرد. در صورتی که این گونه نیست. زیرا پس از اتمام بتونه ای همرنگ با رنگ سنگ نما ساخته میشود و بر روی پیچ ها زده میشود. این بتونه باید به درستی ساخته شود و قابلیت آب گریزی داشته باشد تا در هنگام بارش باران آسیب نبیند میتواند ظاهری زیبا به نمای ساختمان شما بدهد که در فاصله چند متری نیز قابل رویت نباشند.


مراحل انجام پیچ و رولپلاک نما

پاکسازی سطح

اگر ساختمان شما قبلا نمای دیگری داشته و اکنون قصد دارید نمای جدیدی برای آن بسازید ابتدا باید سنگ های قدیمی را به خوبی از روی سطح پاکسازی کنید. سنگ های شکسته و عدم پاکسازی سطح موجب ایجاد اختلال در روند صحیح کار خواهد شد. ممکن است وجود سنگ های اضافه در زیر کار موجب شود که سنگ نمای جدید به خوبی بر روی سطح نچسبد. عدم چسبندگی سنگ بر روی سطح خطراتی از جمله سقوط سنگ را در پی خواهد داشت.

پیچ و رولپلاک نما
برش کاری

بعد از پاکسازی سطح باید اقدام به برش سنگ ها کرد. نوع سنگ در برش آن ها بسیار مهم است. به طور مثال سنگ هایی مانند مرمریت و چینی معمولا در سایزهای بزرگ و نیم متری برش داده میشوند. زیرا از استحکام بالایی برخودار هستند. اما سنگ هایی مانند سنگ های آنتیک باید در ابعاد کوچکتر برش زده شوند زیرا بسیار حساس و شکننده هستند و ممکن است در حین برش دچار آسیب شوند. در تصویر دستگاه برش سنگ ساختمانی را مشاهده میکنید.

سوراخ کردن نما 

بعد از اینکه سنگ های نما را در قطعات مورد نظر و صحیح برش دادید نوبت به سوراخ کاری سطح زیر نما می رسد. در این مرحله باید جاهای مناسب سطح را سوراخ کاری کنید تا بتوانید در مرحله بعد اقدام به پیچ و رولپلاک کردن آن کنید.

پیچ و رولپلاک کردن سطح 

در این مرحله باید سنگ ها را پیچ و رولپلاک و آن ها را آماده نصب کنید. نکات مهم در پیچ و رولپلاک کردن ( استفاده از دریل دیمر دار , مته مناسب و.. ) را در هنگام کار فراموش نکنید. اگر قصد دارید از سنگ های آنتیک استفاده کنید و نمیتوانید آن ها را به وسیله دریل سوراخ کنید باید در این مرحله اقدام به چسب زدن پشت سنگ ها کنید. چسب های پودری و مخصوص سرامیک برای این نوع از سنگ ها مناسب اند. زیرا توانایی چسبانندگی بالایی دارند و میتوانند سنگ ها را به خوبی در جای خود مستحکم کنند.

پیچ و رولپلاک نما
بتونه کاری 

همانطور که قبلا گفتیم بسیاری از افراد نگران نمایان شدن پیچ و رولپلاک ها بعد از انجام نماکاری هستند. در این مرحله باید اقدام به ساخت بتونه همرنگ با سنگ ها کرد و آن ها را بر روی مکان های مورد نظر زد تا ظاهر زیبای ساختمان تحت تاثیر منفی قرار نگیرد. بتونه های آب گریز موجب دوام و مقاومت بیشتری می شوند.

بندکشی

بعد از بتونه کاری و رنگ کردن محل پیچ و رولپلاک ها باید سنگ ها را بند کشی کرد. در بند کشی کردن تمام سنگ ها به خوبی به یکدیگر متصل شده و آب بندی میشوند تا هیچ گونه آب و رطوبتی قابلیت نفوذ در بین سنگ ها را نداشته باشد.


پیچ و رولپلاک نما

چرا در پیچ و رولپلاک نما ساختمان از پیچهای ضد آب استفاده می شود؟

به دلیل اینکه پیچها در مجاورت هوای نامناسب از قبیل باران، برف، خاک، و هوا مقاوم باشند و زنگ نزنند و از بین نروند. در غیر اینصورت، اگر از پیچ و رولپلاک های نامرغوب استفاده شود، پیچ و رولپلاک از بین می روند و دوباره ایجاد خطر می کنند.

پیچ های زنگ زده از خود زنگ آب پس می دهند. این مسئله در نمای ساختمان تاثیر داشته و جلوه بدی به ساختمان می دهند.

دریل مناسب برای کار در پیچ و رولپلاک ساختمان دارای چه ویژگی هایی است؟

معمولا از دریلی استفاده می شود که دارای ضربه چکش ریزی و دیمردار است و به سنگ آسیب نمی رساند. اگر ترکی روی سنگ مشاهده شود، حتما باید دو طرف سنگ را پیچ و رولپلاک کرد تا محکم شود.

فردی که این کار را انجام می دهد، باید تجربه بالایی داشته باشد. کارشناس تشخیص می دهد که یک سنگ به چه تعداد پیچ و رولپلاک نیاز دارد تا محکم شود. استفاده از پیچ و رولپلاک زیاد باعث خرد شدن و ریزش سنگ می شود.

پیچ و رولپلاک نما

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر در مورد خدمات ما ، قیمت انجام هر پروژه ، نحوه ارائه خدمات و… سوالی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرد و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید


پرتکرار ترین پرسش های شما

بله، بیمه کردن کارکنان به صورت سالیانه انجام می شود و این کار امری مهم در انجام پروژه ها است. همواره امنیت کارکنان برای ما مهم تر از هر چیز دیگری است

خیر، ما از دریل با مته های مخصوص رولپلاک استفاده می کنیم که هیچ آسیبی به سنگ نما و رولپلاک ها وارد نمی کند

بله برای سرامیک هم می شود از رولپلاک استفاده کرد فقط باید دقت شود که واشری که استفاده می شود باید بین پیچ و رولپلاک باشد تا مقاوم باشد.

تعداد و اندازه پیچ بر اساس جنس و ضخامت و ابعاد سنگ و میزان استحکام و مقاومت نما تعیین می شود.

makan گفته :

یه چند قسمت از سنگ نمای ساختمان ما افتاده شما چگونه اونها رو ترمیم میکنید؟

mojtaba marashian گفته :

ماکان جان تیم پیچ و رولپلاک نما ی شرکت راپل مراحل مختلفی از جمله پاکسازی و برش کاری و …. برای ایم فعالیت انجام می دهد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

mahan گفته :

اسکوپ همون پیچ و رولپلاک نما ست؟

mojtaba marashian گفته :

بله ماهان جان اسکوپ کردن همان پیچ و رولپلاک نما ست

مصطفی رادمنش گفته :

پیچی که برای پیچ و رولپلاک نما استفاده میشه باید ضد آب باشه حتما ؟

mojtaba marashian گفته :

مصطفی جان دقیقا درست میفرمایید دلیل این کار هم این است که پیچها در مجاورت هوای نامناسب از قبیل باران، برف، خاک، و هوا مقاوم باشند و زنگ نزنند و از بین نروند. در غیر اینصورت، اگر از پیچ و رولپلاک های نامرغوب استفاده شود، پیچ و رولپلاک از بین می روند و دوباره ایجاد خطر می کنند.

میرزایی گفته :

ببخشید از سنگ های خاصی باید استفاده بشه که موقع پیچ و رولپلاک نما سنگ نشکنه؟

mojtaba marashian گفته :

جناب میرزایی مهم استفاده از دریل ها با مته های مخصوص است که تیم اوج یاران برای کار پیچ و رولپلاک نما این کار را انجام می دهد

سواری گفته :

کارگران راپل کارتون با توجه به شغل نسبتا خطرناکی که دارن توسط شما بیمه هستند ؟

mojtaba marashian گفته :

جناب سواری یکی از اصول اولیه ی شرکت راپل امنیت کارگران زیر نظر شرکت می باشد و به همین علت تمام اعضای تیم اوج یاران از بدو ورود بیمه می شوند

غلامرضا گفته :

برای ترمیم و پیچ و رولپلاک نمای یک ساختمان سه طبقه که از سرامیک هم هست حدودا چه هزینه ای باید کرد؟

mojtaba marashian گفته :

غلامرضا جان باید اطلاعات دقیق تری داشته باشیم تا بتونیم قیمت دقیقی به شما بریم پیشنهاد ما تماس با مشاورین شرکت راپل است

جمشید گفته :

سلام به نظر من اگه بخوام نمای ساختمان رو پیچ و رولپلاک کنم چون بخش هایی ازش آسیب دیده و من میخوام فقط همون بخش ها را پیچ و رولپلاک کنم و به نظرم خیلی جالب نمیشه و ساختمان جلوه بدی پیدا میکنه

Amireza گفته :

سلام دوست عزیز ، درست میفرمایید گروه اوج یاران برای برطرف کردن این مشکل، از بتون، سیمان سفید رنگ هایی برای رنگ سنگ نما استفاده می کند. در واقع با استفاده از کارتک و لیسه، گل پیچ رولپلاک پنهان می شود.

صالح گفته :

سلام من قصد دارم یک سری سنگ ها وقطعات اضافی روی نما نصب کنم به نظر شما از کدوم رولپلاک باید استفاده کنیم؟

Amireza گفته :

سلام صالح جان ، برای این کار بهتره از رولپلاک فیشر استفاده کنید که کاربرد رایج این روپلاک در نما کاری هم همین کار است.

ستاری گفته :

ببخشید شما تمام مراحل پیچ و رولپلاک نما مانند پاکسازی و بتونه کاری و … خودتون انجام میدهید یا نیازه ما هم کارگر بگیریم ؟

mojtaba marashian گفته :

جناب ستاری با توجه به قوانین تیم پیچ و رولپلاک نما کار اوج یاران معمولا تمام این فعالیت ها بر عهده ی ما خواهد بود

صابر گفته :

شما اجناس مورد نیاز رو میتونید خودتون تهیه کنید یا نیازه که ما اونها رو تهیه کنیم

mojtaba marashian گفته :

صابر جان هر دو حالت ممکنه هم برای پیچ و رولپلاک نما ما میتوانیم اجناس مورد نیازتون رو تهیه کنیم هم خودتون میتوانید

Sajad گفته :

سلام خسته نباشید ، شما خدمات پیچ و رولپلاک نما را فقط در تهران دارید؟

Amireza گفته :

سلام عرض شد دوست عزیز ، خیر در سایر شهرستان ها هم داریم اما یک مقدار قیمت ها متفاوت هست پیشنهاد میکنیم با ما تماس بگیرید

خادمی گفته :

سلام خدمات شستشوی نمای ساختمان با راپل دارید، قیمتش چطوریاس؟

Amireza گفته :

سلام بله عزیز تیم اوج یاران خدمات شسشوی نما با راپل هم انجام میده اما برای اطلاع از قیمتش باید تماس بگیرید

زهرا ساعی گفته :

دلیل استفاده از دریل های مخصوص برای پیچ سنگ که برای سوراخ کاری با مته دو الماسه یا
چهار الماسه چیست؟ چه فرقی مگه داره؟

mojtaba marashian گفته :

زهرا جان دلیل این کار این است که از ضربه و تنش های غیر مجازی که ممکن
است در طول عمل سوراخ کردن سنگ(پیچ و رولپلاک نما) به سنگ وارد شود جلوگیری شود

پارسا قربانی گفته :

چه موارد امنیتی در هنگام راپل کاری باید رعایت بشه که کار به مشکل نخوره؟

mojtaba marashian گفته :

پارسا جان در بستن طناب باید بسیار دقت شود. طناب نباید روی سنگ های تیز و یا شل قرار گرفته باشد و جنس طناب از اجناس مرغوب باشد.

یعقوب گفته :

سلام خسته نباشید، فرق اسکوپ کردن نما با پیچ و رولپلاک کردن نما چی هست؟

Amireza گفته :

سلام سلامت باشید ، تفاوتی ندارند اسکوپ کردن اصطلاح تخصصی تر پیج و رولپلاک نما به حساب میاد.

مصطفوی گفته :

دریل هیلتی چیه ؟

mojtaba marashian گفته :

جناب مصطفوی در حقیقت هیلتی نام یکی از بزرگترین و بهترین برندهاییست که در زمینه ی تولید دریل و مته و … کار می کند

ناصر سالاری گفته :

بهترین جنس مته ای که پیشنهاد میکنید چیه بنظرتون؟

mojtaba marashian گفته :

ناصر جان از بهترین مته هایی که خود شرکت راپل هم در کار پیچ و رولپلاک نما استفاده می کند مته های شرکت معتبر هیلتی است

hassan گفته :

سلام وقت بخیر ، ببخشید میشه در همون ابتدا و در مرحله ملات کشی کار پیچ و رولپلاک نما را برای ساختمان انجام داد؟

Amireza گفته :

سلام حسن جان ، اتفاقا کار درست همین هست و باید کار پیچ و رولپلاک در همان ابتدا انجام شود، اما اگر نمیدانستید بهتر است که زمان را از دست ندید و هر چه سریع تر نمای خود را مقاوم کنید.

یاشار گفته :

سلام وقت بخیر ایا استفاده از دریل در پیچ و رولپلاک کردن به سنگ نما آسیب نمیزنه؟

Amireza گفته :

سلام دوست عزیز ، در جواب به سوالتان باید بگم ک خیر دریلی که برای کار پیچ و رولپلاک نما استفاده میشود دریل مخصوصی است که دارای ضربه چکشی ریز و دیمر هست که به نما آسیب نمیرساند.

نظرات دیگران درباره این مطلب

لطفا آدرس ایمیل خود را به درستی وارد نمایید ، پس از پاسخ به دیدگاهتان ایمیل ارسال خواهد شد.https://techstray.com