میثم رضاخانی 6155764-0919

خدمات نمای ساختمان در تهران

پیچ و رولپلاک نما و شستشوی نما

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نما با بهترین کیفیت – خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب و بدون داربست

 

معرفی خدمات پیچ و رولپلاک نما، سیر تا پیاز پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

از خدمات اصلی و پرتقاضای شرکت اوج یاران، خدمات تخصصی پیچ و رولپلاک نما بدون داربست است. این خدمات جهت استحکام نمای ساختمان و جلوگیری از ریزش سنگ نما ارائه میشود. صادقانه باید عرض کنیم که اگر بر ساختمانی، کار  پیچ نما صورت نگیرد، متاسفانه ممکن است اتفاقات بد و دردسرسازی رخ دهد. پس چه بهتر است که سهل انگاری را کنار بگذاریم و برای پروژه های ساختمانی، کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را از تیمی متبحر و کاربلد درخواست دهیم. باید اشاره کنیم که کار پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان، یک کار بسیار بسیار بسیار تخصصی است. به همین دلیل باید در انتخاب مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، دقت کنید.

قطعا شما هم میخواهید برای پروژه های ساختمانی خود یا به عنوان مدیر ساختمان، جهت استحکام سازی نمای ساختمان، کار پیچ نمای ساختمان و رولپلاک نما را به تیمی حرفه ای و متخصص بسپارید، اگر چنین است، پس باید بگوییم که به خوب جایی رسیده اید. ما یعنی تیم اوج یاران، با چندین سال سابقه مستمر در حوزه  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست، گزینه خوبی برای شما هستیم.

از قدیم گفته اند که باید کار با کاردان بسپاریم. بنابراین شما هم با اطمینان کامل، کار پیچ  سنگ نمای ساختمان و پیچ سرامیک نما  را بر دوش تیم اوج کاران بگذارید.

 

برای درخواست خدمات پیچ و رولپلاک نما  کافیست با ما  به شماره 09196155764 تماس بگیرید.

تیم اوج یاران خدمات پیچ نمای ساختمان را با جدیدترین متد ها و تجهیزات انجام میدهد.

برای اطلاع از قیمت و خدمات پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان با ما تماس بگیرید.

پیچ و رولپلاک نما

 

لیست مطالب مطرح شده در پست خدمات پیچ نمای ساختمان

 

 

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست 

همه چیز در مورد پیچ و رولپلاک نما ساختمان

همانطور که در ابتدای مقاله متوجه شدید، کار پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان، در اصلی ترین خدمات تیم اوج یاران است. اما بهتر است که قبل از   درخواست این خدمات برای استحکام سازی نمای ساختمان، با هم به سراغ چندین موضوع و تاپیک های اصلی و مهم مبحث پیچ و رولپلاک برویم. از اینکه پیچ نمای ساختمان چیست و چه اهمیت دارد شروع میکنیم و به یک سری نکات مهم، نحوه انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما، قیمت خدمات، نحوه درخواست خدمات و یک سری فاکتورها میرویم.  در این مقاله به جنبه های مختلف آن میپردازیم تا شما با چگونگی و نحوه نصب سنگ ها به وسیله پیچ و رولپلاک نیز آشنا شوید. به قول معروف سیر تا پیاز این خدمات را خواهید دانست.


 

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان یعنی چه؟

پیچ و رولپلاک، یک کار ضروری برای انواع نمای ساختمان از جمله، نمای سنگی، سرامیکی و آجری است.  قطعا به مرور زمان و بر اثر یک سری عوامل محیطی، نمای ساختمان ها در معرض شکستگی و خرابی میشود. به همین دلیل عقل حکم میکند که نمای ساختمان را مستحکم کرد. اما چگونه؟ قطعا با پیچ و رولپلاک، آن هم بدون استفاده از داربست و کاملا بی دردسر.  با  پیچ کردن نمای ساختمان خطرات ناشی از افتادن سنگ های ساختمان کاهش پیدا میکند و به مراتب جان و مال افرادی که در حال رفت و آمد از زیر نمای ساختمان هستند، حفظ میشود.

ضمانت استحکام با پیچ نمای ساختمان

شاید پیش خود بگویید که احتمال رخ دادن حادثه کم است، اما تجربه و شواهد چیز دیگری نشان میدهد. شاید باور نکنید اما صادقانه باید بگوییم تا اکنون  گزارش های زیادی از خسارت هایی که به ماشین و جان افراد رهگذر و ساکن در ساختمان وارد شده، بیرون آمده است.


توصیه اکید میکنیم که به عنوان مدیر ساختمان، صاحب ملک، یا مسئول پروژه، پیمانکار ساختمان، مهندس عمران، صاحب ساختمان و … از تیمی برای استحکام سازی نمای ساختمان کمک بگیرید. قطعا شما هم میخواهید کار پیچ نما و رولپلاک نما بدون هیچ عیب و نقصی در کمال تخصص انجام شود. اگر چنین است، پس روی تجربه و دانشی که با عشق به کار، کسب کرده ایم، حساب کنید.

ضمانت استحکام صد در صدی و مقاوم سازی نمای ساختمان پس از اتمام کار، از ویژگی های گروه تخصصی اوج یاران محسوب می شود. ما پشتوانه تجربه ای که طی سال ها کسب کرده ایم و به قول معروف، گرگ بالان دیده شده ایم، میتوانیم به طور تضمینی، خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما، آجر نما و سرامیک نما را انجام دهیم.

برای درخواست خدمات تخصصی پیچ نما  و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست، با شماره 09196155764 تماس بگیرید. خدمات پیچ و رولپلاک در تهران ( پیچ و رولپلاک نما ساختمان در شرق تهران؛ پیچ و رولپلاک غرب تهران، پیچ و رولپلاک شمال تهران  و جنوب تهران انجام میشود.) 


اگه کار پیچ و رولپلاک برای نمای ساختمان انجام نشود، چه میشود؟

قطعا تا به اینجای کار میدانید که هدف از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چیست. اما بگذارید اهمیت و ضرورت این کار با مثالی که بسیار مشاهده شده، توضیح دهیم تا برایتان شفاف شود. قضیه از این قرار است که روزانه اتفاقات عجیب و ناگواری برای جان و مال رخ میدهد. یکی از شایع ترین اتفاقات بد، افتادن سنگ نمای ساختمان بر روی ماشین است. اگر که ماشین گران قیمت و لوکس باشد که اوضاع خیلی خراب میشود. اما در هر حال قیمت ماشین در ایران، خیلی بالاست و قطعا این اتفاق برای هر کسی دلخراش است. اینکه شخصی با  صحنه ی خراب شدن سقف ماشینش مواجه شود، بسیار اعصاب خورد کن است.

شل شدگی و شکستن نمای ساختمان، جدا از خسارت های مالی، ممکن است جان عابران را تهدید کند. متاسفانه مورد داشتیم که سنگ تیز نمای ساختمان، از ارتفاع زیاد، از ساختمان جدا شده و محکم بر سر رهگذر، برخورد کرده و دچار ضربه مغزی شده است. این اتفاق بدترین حالت ممکن است که هنوز به دلیل عدم مستحکم سازی نمای ساختمان ها، رخ میدهد.

پیچ و رولپلاک نما


 

کار پیچ و رولپلاک بدون داربست چگونه انجام میشود؟

برای انجام پیچ و رولپلاک بدون داربست، از طناب های استاندارد و حرفه ای استفاده میشود. همانطور که در عکس ها مشاهده میکنید، راپل کاران با استفاده از طنابی که از ساختمان آویزان کرده و به دور خود میپیچند، در نهایت دقت و تخصص با استفاده از چندین ابزار و تجهیزات راپل دیگر، شروع به محکم کاری تمامی بخش های نما میکنند. از مهم ترین ابزارها، پیچ است.

در هنگام پیچ کردن نما سنگ اسکوپ میشود و محکم سازی نما صورت می پذیرد. همچنین عمل بتونه کاری باید انجام شود تا مشکلی در زیبایی نما بعد از رولپلاک نما پیش نیاید. لازم به ذکر است که در این چندسال اخیر پیچ و رولپلاک و دیگر کارهایی که در ارتفاع انجام می شوند، با استفاده از طناب و دیگر ابزارات استاندارد جهان و توسط تیم حرفه ای و با تجربه و با رعایت نکات ایمنی انجام می شوند. استفاده از طناب به جای داربست برای پیچ و رولپلاک نما و دیگر خدمات ساختمانی در ارتفاع مثل نماشویی و نورپردازی دارای مزایای بسیاری است.


چرا استفاده از داربست برای پیچ و رولپلاک، منسوخ شده است؟

یکی از معایب پیچ و رولپلاک با داربست، این است که زمان زیادی صرفا برای نصب داربست هدر میرود. همچنین فضای زیادی اشغال میشود و همین باعث مزاحمت در رفت آو آمد عابران و وسایل نقلیه میشود. همچنین باید بگوییم که بالا رفتن از داربست، خطرآفرین است و آنچنان امنیت ندارد. ولی به لطف طناب حرفه ای که ویژه برای بالا رفتن از ارتفاع ساخته شده، میتوان امور پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را با دردسر کمتری انجام داد.

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست و با طناب از خدمات تخصصی کار در ارتفاع گروه اوج یاران می باشد که با استفاده از طناب های مقاوم بر روی نمای شما بالا و پایین می روند و عملیات محکم سازی و مقاوم سازی و تثبیت سنگهای نمای ساختمان را انجام میدهند تا از سقوط و خطرات ناگواری که در پی خواهد داشت پیشگیری شود.

به دلیل جلوگیری از ریزش سنگ نما بر اثر شل شدگی و عوامل محیطی انجام میشود. پیچ نما ساختمان و رولپلاک نما امروزه امری بسیار ضروری است که  به بررسی جنبه های مختلف آن خواهیم پرداخت.

 

برای چه سنگ هایی می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد؟

 

پیچ و رولپلاک نما با طناب بهتر است یا کلایمر یا داربست؟

انجام امور مربوط به پیچ کاری و رولپلاک معمولا به سه شیوه استفاده از کلایمر، استفاده از داربست و استفاده از طناب انجام خواهد شد که با توجه به هزینه بسیار پایین و سرعت عمل بسیار زیاد استفاده از طناب اکثر مشتریان ما راغب به استفاده از پیچ و رولپلاک با استفاده از طناب هستند.
استفاده از طناب برای پیچ و رولپلاک نما  یکی از ساده ترین روش ها برای مقاوم سازی سنگ نما می‌باشد، که گروه اوج یاران ابتدا با محکم نمودن طناب در گوشه ایی از ساختمان که معمولا خرپشته می‌باشد نسبت به شروع کار اقدام می‌نمایند، سطل هایی که افراد گروه اوج یاران هنگام مقاوم سازی نمای ساختمان و ایمن سازی نما ساختمان بهمراه دارند اکثرا دریل و الزامات مربوط به نصب پیچ و رولپلاک نما در آن قرار دارد.
سوالی که بیشتر مشتریان گروه اوج یاران میپرسند این موضوع می‌باشد که پیچ نمای ساختمان و رولپلاک نمای ساختمان آنها چه مدت زمانی طول خواهد کشید که در جواب باید گفت باید به نوع ساختمان و مقدار دستگیر بودن آن و یا ساده بودن آن بین یک الی چند روز ممکن است این عملیات به طول بیانجامد، اما با صراحت اعلام میکنیم به علت توانایی بالای تیم گروه اوج یاران این عملیات بدون کوچکترین مزاحمتی برای اشخاص و ساکنین می‌باشد و گروه اوج یاران با نهایت دقت و ظرافت این عملیات را به پایان خواهد رساند.


پیچ و رولپلاک نما و فیکس کردن سنگ نما  از خدمات تخصصی تیم اوج یاران میباشد که بدون داربست و با راپل توسط راپل کار انجام میشود زیرا مزایای بهتری نسبت به داربست دارد، که میشود به ایمنی بالا، سهولت کار، کاهش هزینه ها و… اشاره کرد.

 

 


کار پیچ کاری و رولپلاک را به حرفه ای ها بسپارید 

همانطور که تا به اینجای مقاله خواندید یکی از اقدامات بسیار مهمی که برای جلوگیری از ریزش سنگ نما و بروز انواع اتفاقات و حوادث جانبی در هنگام ساخت ساختمان صورت می‌گیرد، استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به شکل اصولی و صحیح است.

باید یادآوری و بسیار تاکید کنیم که کار در ارتفاع نیازمند مهارت و تجربه زیاد است گروه اوج یاران با گذراندن دوره های تخصصی کار در ارتفاع یا irete که به زبان ساده تر به معنی کار با طناب یا دسترسی با طناب است که زیر نظر مربیان مجرب داخلی و خارجی طی کردیم تا به بهترین نحو ممکن کار پیچ و رولپلاک نما را برای شما انجام دهیم.

تیم اوج یاران با پرسنل ماهر و با تجربه میتواند خدمات نماکاری از جمله پیچ نما و رولپلاک نما را با بهترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت به شما ارائه دهد. شرکت خدمات نمای اوج یاران با مدیریت رضا خانی به عنوان یکی از بهترین تیم‌های ارائه دهنده خدمات در این حوزه با هزینه های بسیار بسیار منصفانه و به صرفه برای شما، می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشد.


اگر در این زمینه نیاز به مشاوره رایگان دارید، تنها کافیست با شماره 09196155764 تماس بگیرید. برای مشاهده نمونه قرارداد پیچ و رولپلاک نما به صورت حضوری و  اطلاع از قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با ما تماس بگیرید. خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب برای ساختمان با نمای آجری، سنگی و سرامیکی در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه میشود.


 

 

چه ابزار و وسایلی برای انجام پیچ و رولپلاک نما مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

باید یادآوری کنیم که در انجام فرایند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان که توسط شرکت اوج یاران انجام می‌شود، پیچ و رولپلاک بدون داربست و با کمک طناب صورت می‌گیرد. ضمن انکه، از تجهیزات حرفه ای و ابزار دیگر هم استفاده میشود. در این روش که نسبت به سایر روش‌های مرسوم، خطر کمتری داشته، راپل کاران با دو طناب فرود می‌آیند که یکی طناب اصلی و دیگری طناب حمایت برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق ناگوار است.

طناب‌هایی که در طول این عملیات مورد استفاده قرار می‌گیرند، قابلیت تحمل بیش ا  1500 کیلوگرم بار را دارا هستند. سرعت و دقتی که در این روش وجود دارد، بسیار بیشتر از سایر روش هاست و هیچ نیاز به ایجاد فضای اضافی در اطراف ساختمان‌ها با کمک داربست نیست.

 

ابزار اصلی برای اجرای پیچ رولپلاک سنگ نما

 • پیچ بند
 • دریل مخصوص
 • پیچ مخصوص در ابعاد استاندارد
 • رولپلاک در ابعاد متناسب با پیچ مصرفی
 • رنگ و بتونه مخصوص با رنگ سنگ نمای ساختمان

از دیگر مواد مورد نیاز برای پپچ رول پلاک نما


ابزار اصلی برای اجرای پیچ رولپلاک سنگ نما

انواع رولپلاک های به کار رفته در فرایند پیچ و رولپلاک سنگ نما

از ابتدای این مطلب بارها به این موضوع اشاره کردیم که برای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان از رولپلاک های مختلفی استفاده می‌شود که با توجه به شرایط سنگ و پشت کار می‌توانیم نوع آن را مشخص کنیم. در ادامه سعی می‌کنیم چند نمونه از رایج‌ترین این موارد را که احتمال دارد در پروژه‌های شما از آن استفاده شود، عبارت است از:

رولپلاک توکار

رولپلاکی که بیشتر از سایر رولپلاک ها در نما از آن‌ها استفاده می‌شود، رولپلاک توکار است. با توجه به این که در ایران بیشتر ساختمان‌ها با نمای تر اجرا می‌شوند، قرار گرفتن رولپلاک توکار در ملات پشت سنگ و باز شدن آن به خوبی می‌تواند باعث ایجاد استحکامی در بنا شود.

سایزهای متنوعی از این نوع رولپلاک ها در بازار موجود است. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و نوع کاری که انجام می‌دهید از اندازه رولپلاک توکاری که نیاز دارید، استفاده کنید.

رولپلاک روکار

از رولپلاک روکار معمولاً بیشتر در جهت نصب قطعات بر روی سطوح استفاده می‌شود. به علت لبه ای که بر روی رولپلاک قرار دارد، می‌توانیم در نظر داشته باشید که تمام رولپلاک به داخل سطح نباید برود و سر رولپلاک با گیر کردن بر روی لبه سطح، می‌تواند قطعه را نگه دارد.

 

رولپلاک پروانه ای

نوعی دیگر از رولپلاک که برای نصب قطعات می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد، رولپلاک پروانه است. این نوع از رولپلاک که برای نصب قطعاتی که سطح پشت کار خالی است؛ می‌تواند از رابیتس یا سفال استفاده کند. هنگامی که این رولپلاک وارد سطح شده، می‌تواند به صورت شاخه ای باز شود. با باز شدن پروانه ای شکل رولپلاک پروانه ای می‌توانیم این انتظار را داشته باشیم که لبه‌های رولپلاک به قسمت‌های مختلف گیر کند. رولپلاک پروانه در پاره ای از موارد در تثبیت سنگ نما می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

رولپلاک پروانه ای

رولپلاک فیشر

یکی از رولپلاک های خاص که در ابتدا در کشور آلمان مورد استفاده قرار می‌گرفت، رولپلاک فیشر است. این رولپلاک که با پلاستیک بسیار مرغوب تولید می‌شود، می‌توانید برای نصب قطعه بر روی سطح بدون هیچ ملاتی مورد استفاده قرار بگیرد. این نوع رولپلاک با جمع شدن در پشت سطج به خود سطح گیر کرده و می‌تواند قطعه را به خوبی مهار کند. رولپلاک فیشر در تثبیت سنگ نما گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما این موضوع همیشگی نیست.

 

رولپلاک فیشر

مطلب مرتبط: کاربرد رولپلاک فلزی


مراحل کلی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان :

کار پیچ و رولپلاک نما ساختمان (مقاوم سازی نما) در هر ۵۰ سانتی متر از نمای ساختمان نصب می شود. اگر عرض نمای ساختمان کمتر از ۵۰ سانتی متر باشد، راپل کار بر روی پیچ و رولپلاک نما هر یک از پلاک ها دوپیچ میزند. در واقع بخش های نمای ساختمان، با پیچ سفت و مستحکم میشود.  برای ثابت نگه داشتن نما های سنگی که عرض آنها باریک تر از ۱۰سانتی متر باشد؛ راپل کار ابتدا با کمک یک دریل معمولی سنگ را سوراخ می کنند. زمانی که به بتن زیر سنگ رسید توسط یک دریل چکشی با دقت بالا بتن را سوارخ کرده و سنگ را توسط پیچ و رولپلاک نما محکم می کند.

برای زیباسازی نمای ساختمان، راپل کاران توسط بتونه ای همرنگ سنگ نمای ساختمان روی تمامی پیچ و رولپلاک نما می زنند. این خلاصه از کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست بود. لازم به ذکر است که این کار بسیار تخصصی است و کار ساده ای اصلا نیست. تجربه در کار حرف اول را میزند. پس برای مستحکم سازی نما ساختمان، باید از یک تیم متبحر کمک گرفته شود.

 

عوامل ریزش سنگ نمای سنگی ساختمان

 • نشست ساختمان
 • شرایط جوی هوا مانند بارش و برف های شدید یا آفتاب های سوزان
 • اسکوپ نکردن سنگ نما
 • برش کاری که پشت سنگ نشست کرده
 • ریختن سیمان خشک روی ملات پشت سنگ
 • ریختن نخاله لا به لای ملات
 • استفاده نکردن از ملات و سیمان درجه یک استفاده از سنگ نامرغوب

ممکن است حتی ساختمانی که حتی پیچ و رولپلاک را هم انجام داده، دچار ریزش نما شود. در این صورت همه چیز بر میگردد به مواد بی کیفیت، کار غیرحرفه ای و بی تجربگی مجریان کار.  به همین دلیل تیمی که برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به کار میگیرید، بسیار حرفه ای و باتجربه باشند. در پیچ و رولپلاک نما، استفاده از مصالح با کیفیت خیلی اهمیت دارد. همچنین حرفه ای بودن راپل کاران و باکیفیت بودن ابزار،  در پیچ و رول باعث بهبود بخشیدن به مراحل کار در ارتفاع میشود.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان

عوامل انسانی و ریزش سنگ نمای ساختمان

یکی از علت‌های ریزش سنگ نمای ساختمان، می‌تواند دخالت‌های انسانی باشد. شاید می‌پرسید که چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده گاهی دیده شده که برای درآوردن فضای مناسب برای قراردادن دریچه پکیج و یا حتی دریچه هوا اقدام به سوراخ کردن دیوار از سمت داخل ساختمان به بخش بیرونی می‌کنند. این لرزش دیوار می‌تواند باعث افتادن بخش‌هایی از سنگ نمای ساختمان شود.

ما توصیه می‌کنیم که برای باز کردن دریچه در نما از سمت بیرون یا خود نما این کار را انجام دهید تا از پشت سنگ به آن فشاری وارد نشود تا ریزش نکند. عوامل انسانی این چنینی که معمولاً به علت بی تجربه بودن و نداشتن دانش فنی در این حوزه اتفاق می‌افتد، می‌تواند به نمای ساختمان آسیب وارد کند.

خوشبختانه با کمک پیچ و رولپلاک بدون داربست و یا پیچ و رولپلاک با طناب، می‌توان این انتظار را داشت که مشکلی در این زمینه بوجود نیاید. خدمات نمای شرکت اوج یاران با کمک تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه می‌تواند به شما در این راستا کمک کند.

 


 

تاثیر عوامل طبیعی در افتادن سنگ های نما

عوامل مختلفی مانند طوفان و زلزله میتواند باعث افتادن و سقوط سنگ های نما شود.

همچنین برخی از عوامل شیمیایی و فیزیکی مانند انجماد و ذوب آب در حفره های سنگ های نما باعث ایجاد ترک و جدا شدن بخشی از سنگ نما می شود.

اگر در نمای ساختمان از سنگ های بزرگ و سنگینی مانند گرانیت استفاده کرده اید این خطرات دو چندان خواهد شد.

زیرا اگر یکی از سنگ های نما سقوط کند، امنیت جانی ساکنین به خطر خواهد افتاد.

پس به وسیله پیچ و رولپلاک سنگ های نما را مستحکم میکنند تا علاوه بر تامین امنیت بتوانند ظاهری زیباتر نیز برای ساختمان به وجود آورند.

نام دیگر پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نما ”اسکوپ” است

اسکوپ کردن ساختمان یعنی چه؟

نام دیگر پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نما ”اسکوپ” است. افرادی که در نما سازی مهارت بالایی دارند و علاوه بر آموزش های تخصصی که دیده اند هنر زیبایی شناسی دارند گزینه مناسبی برای نماکاری ساختمان شما هستند.

زیرا نمای بیرونی ساختمان در معرض دید است و باید به بهترین نحو زیباسازی شود و هر گونه اشتباهی در انجام عملیات نما موجب نازیبا شدن ساختمان شما خواهد شد.

اسکوپ کردن سنگ نما به شکل های مختلفی انجام می گیرد مانند روش لقمه گذاری، روش سیم مفتول، روش اسکوپ دو پایه و روش دیگر که در استحکام نمای ساختمان نقش بسزایی دارد. برای اسکوپ کردن ساختمان باید یکسری موارد از جمله سایز پیچ برای اسکوپ کردن نما و فاصله بین پیچ ها رعایت شود.

 

شرکت خدمات نمای اوج یاران با مدیریت رضا خانی به عنوان یکی از بهترین تیم‌های ارائه دهنده خدمات در این حوزه با قیمت‌های باورنکردنی می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شما باشد. اگر در زمینه درخواست خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان نیاز به مشاوره رایگان دارید، تنها کافیست با شماره 09196155764 تماس بگیرید.

 

زمان‌های خطرناک برای جداشدن سنگ از نما که باید به آن توجه داشته باشید!

بر اساس سابقه طولانی و تجربه زیادی که در حوزه اجرای خدمات نمای ساختمان داریم، متوجه شدیم که در طی زمان‌هایی که بارندگی‌های پاییزی، زمستانی و همچنین طوفان‌های شدید و زلزله‌های نسبتاً شدید صورت می‌گیرد، زمان‌هایی است که احتمال ریزش سنگ‌های نما بیشتر از همه زمان‌ها وجود دارد.

با بررسی دقیق و فنی این موضوع می‌توانیم متوجه شویم که علت اصلی این ریزش، ضریب انبساط مصالح است. مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید، ریزش سنگ نما نیست، بلکه این موضوع است که حتی اگر برای یکبار این اتفاق بیفتد، می‌توانیم نگرانی جانی برای فرد یا اشخاصی داشته باشیم که در آن زمان از آن منطقه عبور می‌کردند.

امروزه با توجه به اینکه نسبت به سال‌ها و دهه‌های گذشته، طراحی نماها وسعت بیشتری پیدا کرده و ابعاد سنگ‌ها هم بزرگ‌تر شده، ضرورتی بسیار حیاتی برای پیچ و رولپلاک نما بوجود آمده که نمی‌توان آن را دست کم گرفت.

شما می‌توانید با جستجو در اینترنت، متوجه شوید که ساختمان‌هایی که پیچ و رولپلاک نمای سنگی را به شکل اصولی انجام نداده‌اند بعد از برف، باران، طوفان و یا حتی زلزله به چه شکل در می‌آیند.

پیچ و رولپلاک نما

 

ساختمان‌های قدیمی و ضرورت استفاده از پیچ و رولپلاک ساختمان

اگر در یک ساختمان قدیمی زندگی می‌کنید که قدمت و عمر آن زیاد آن است، سنگ‌های کوچک و یا بزرگی در نمای آن به کار رفته است که معمولاً به دلیل فرسایش تدریجی سنگ و ملات پشت سنگ، می‌توانیم این احتمال را بدهیم که دچار ریزش شویم.

کمک گرفتن از تیم‌های تخصصی پیچ نمای ساختمان و رولپلاک نما که به صورت تخصصی این کار را انجام می‌دهند، می‌تواند مقاومت نمای ساختمان را افزایش دهد.

بر اساس تحقیقات انجام شده در این حوزه عمر ملات پشت سنگ در نمای ساختمان به کار می‌رود، معمولاً 15 تا 20 سال است.

مجری پیچ رولپلاک نمای ساختمان

 

با ویژگی‌ها و مشخصات پیچ مورد استفاده در این فرایند، بیشتر آشنا شوید!

در بازار پیچ‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای عملیات پیچ و رولپلاک استفاده کنید، اما آیا استفاده از آن‌ها استاندارد است؟

پیچ‌هایی که برای نما استفاده می‌شوند بر خلاف پیچ‌هایی که برای کارهای معمولی استفاده می‌شوند، باید دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاصی باشند که برخی از آن‌ها عبارت است از:

 • وجود روکش گالوانیزه گرم در صورتی که در فضای بیرون از این پیچ‌ها استفاده می‌شود!
 • کمک گرفتن از فرایند سخت کاری برای افزایش مقاومت پیچ در برابر چکش خوری.
 • چهارسو بودن پیچ تا در هنگام بستن از سرپیچ فرار نکند و به خوبی سفت شود.
 • اندازه گل پیچ (یا همان سرپیچ) به اندازه ای باشد که در خزینه سنگ قرار بگیرد.
  این ویژگی به این دلیل مورد نیاز است که بیرون سنگ به صورت برجسته نماند.
 • نوع پیچ از نوع تمام رزوه باشد تا در هنگامی که قصد بستن آن را در ضخامت‌های مختلف سنگ داریم تا انتها به صورت کامل بسته شود.
 • مقاومت کششی قابل قبولی داشته باشد تا بتواند وزن سنگ را به خوبی تحمل کند.

 

 پیچ برای تثبیت سنگ در نمای ساختمان باید در چه اندازه ای باشد؟

همانطور که از نام این عملیات متوجه شده اید (عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان Building facade screws and dowels )، برای تثبیت سنگ از پیچ استفاده می‌شود. پیچ‌ها در سایزهای مختلف وجود دارند. هر پیچ می‌تواند طول و ضخامت متفاوتی با دیگر پیچ‌ها داشته باشد. برای این که بهتر متوجه این موضوع شوید، خوب است که برای شما یک مثال بزنیم.

سنگ‌هایی که ضخامت 1.5 سانتی متر دارند، معمولاً از پیچ‌های 6 سانتی متری برای محکم کردن آن در نما استفاده می‌کنیم. همچنین برای سنگ‌هایی ضخامت آن‌ها 2.5 تا 3 سانتی متر است، از پیچ‌های 8 سانتی متری برای تثبیت آن‌ها در نما کمک می‌گیریم. هرچقدر که سایز پیچ ما افزایش پیدا کند،

که می‌خواهیم برای سوراخ سازی سنگ هم استفاده کنیم به طبع افزایش پیدا می‌کند. اگر به دنبال یک فرمول کلی در این راستا هستید، می‌توانید فرمول زیر را به خاطر بسپارید:

طول پیچ = ضخامت سنگ = ملات پشت سنگ

البته در این زمینه اندازه رولپلاک هم باید مورد توجه قرار بگیرد.

کارشناسان و افراد متخصص در این حوزه اندازه رولپلاک را با توجه به ضخامت ملات سنگ در نظر می‌گیرند. برای درک بهتر این موضوع، دقت کنید که برای پیچ 6 سانتی متری با ضخامت 5 میلیمتر مته سایز 7 را برای سوراخ کردن دیوار مد نظر می‌گیریم. هر چقدر که ابعاد سنگ کوچک‌تر باشد از مته با سایز کمتری کمک گرفته می‌شود تا هیچ گونه ترک و شکستگی در حین سوراخ‌کاری بر روی سنگ ایجاد نشود.

به عنوان توصیه باید عرض کنیم که درپوش‌هایی که بر روی دیواره پشت بام نصب شده اند هم بهتر است در هنگام انجام عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان توسط یک تیم حرفه ای، پیچ و رولپلاک کنید چرا که احتمال کنده شدن آن‌ها در هنگام طوفان زیاد است.

انجام عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

 

بررسی میزان تحمل بار پیچ، میزان تحمل پیچ چه مقدار می‌تواند باشد؟

هنگامی که اقدام به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می‌کنیم، مثل این است که به نوعی سنگ‌ها را ثابت کرده باشیم و جلوی حرکت آن‌ها به سمت جلو رو گرفته باشیم.

وزن سنگ‌ها هنگامی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند ابتدا بر روی یکدیگر و سپس به زمین منتقل می‌شود.

وقتی از پیچ استفاده می‌کنیم، باید میزان مقاومت آن را در برابر زمان بسنجیم.

پیچ‌هایی که تیم‌های متخصص و حرفه ای در طول فرایند از آن استفاده می‌کنند، معمولاً در آزمایشگاه‌های معتبر تست کششی بر روی آن‌ها انجام شده است و در این رابطه مقاومت خود را ثابت کرده اند.

به صورت کلی مقاومت این نوع از پیچ که برای مقاوم سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند وزن مناسبی را تحمل کند چرا که احتمال جدا شدن سنگ و سقوط آن وجود دارد.

 

اوج یاران مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

مجری و پیمانکاری که برای انجام عملیات پیچ نمای ساختمان و رولپلاک نمای ساختمان از آن کمک می‌گیرید باید حتماً توانایی لازم برای انواع سوراخ‌کاری را داشته و در مورد جنس سنگ و نوع سوراخ کاری در انواع سنگ به خوبی مطلع و با تجربه باشد. البته به کارگیری ابزار مناسب و شناخت آن‌ها در طول کار هم ویژگی دیگری است که باید به آن توجه داشت.


 

آیا پیچ‌ها بعد از اتمام عملیات پیچ و رولپلاک ساختمان، دیده می‌شوند و نمای زشتی ایجاد می‌کنند؟

یکی از سوالاتی که معمولاً مطرح می‌شود، این است که آیا دیده شدن پیچ‌ها و رولپلاک ها بعد از پایان عملیات، بد چشمی نمی‌کند؟ حقیقت این است که در بیشتر سنگ‌های نما که از نوع تراورتن یا مرمریت هستند، امکان خزینه کردن وجود دارد تا بتونه روی پیچ به صورت برجسته دیده نشده و هم سطح سنگ قرار بگیرد.

در برخی دیگر از سنگ‌ها متأسفانه این امکان وجود ندارد و می‌توان با انجام این فرایند منتظر یک نتیجه نامناسب ماند. دقت کنید که این موضوع تماماً به نظر کارشناس و فرد دارای تخصص در این حوزه بر می‌گردد. برای مثال برای پیچ و رولپلاک کردن سنگ گرانیت بهتر است که پیچ هم سطح سنگ بسته شود.

تیم حرفه ای که برای انجام عملیات پیچ و رولپلاک نما انتخاب می‌کنید، باید بتونه ای که بر روی پیچ‌ها اجرا می‌کنند را همرنگ با سطح رنگ درست کنند.

همچنین باید این بتونه ویژگی‌هایی مثل آب گریزی را داشته باشد تا طی بارندگی از بین نروند. شما می‌توانید با اجرای بتونه بر روی پیچ‌ها (screws and dowels ) اطمینان داشته باشید که احتمال تشخیص پیچ‌ها از فاصله‌های 5 متری یا بیشتر امکان پذیر نبوده و یا بسیار سخت خواهد بود.

 مجری پیچ و رولپلاک نما

کثیف شدن نما بعد از انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما، شایعه یا حقیقت؟

همانطور که احتمالاً خودتان هم حدس زده اید در هنگام انجام عملیات تثبیت سنگ بر روی نما، احتمال این وجود دارد که گرد و غبار از پشت سنگ خارج شده و بر روی نما بنشیند. معمولاً کناره‌های پنجره و ابزارهای سنگی کار شده که بر روی نما وجود دارد، احتمال این که کثیفی باشد، بیشتر از بقیه جاهاست.

اگر از متخصصین حرفه ای شرکت اوج یاران در طول انجام کار برای تمیز کردن نمای ساختمان خواستید کمک بگیرید، تنها کافیست با ما این موضوع را مطرح کنید. بدون شک اعلام این موضوع قبل از تمام شدن عملیات، می‌تواند هزینه کمتری را برای شما در پی داشته باشد چرا که هزینه رفت و آمد و جابجایی تجهیزات را دوباره پرداخت نخواهید کرد.

 

چرا در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان از پیچ 4 سو استفاده می‌شود؟

ما به عنوان یک تیم باتجربه در این حوزه اصلاً به شما توصیه نمی‌کنیم که از پیچ 2 سو برای مقاوم سازی پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده کنید.

چرا که در این پیچ‌ها در هنگام بستن توسط پیچ بند در اکثر موارد از سرتمه جدا می‌شوند و شخصی که قصد اجرای بستن راپل را دارد، کاملاً خسته می‌کند و منجر به این موضوع می‌شود که بسیاری از پیچ‌ها به طور کامل محکم بسته نشود.

توصیه ما برای شما و تمام کسانی که قصد انجام پیچ نما سنگ ساختمان و رولپلاک نما را دارند، این است که از پیچ 4 سو با سر مته 3 سو استفاده کنید.

همچنین برای گرفتن نتیجه بیشتر با بازدهی بالاتر توصیه می‌کنیم از پیچ روکش گالوانیزه استفاده کنید تا در مقابل زنگ زدی مقاومت بالاتری داشته باشد.


 

 

تعهدات شرکت اوج یاران به عنوان مجری پیچ و رولپلاک سنگ نما چیست؟

شرکت اوج یاران به عنوان مجری پیچ و رولپلاک نما که سال هاست به صورت تخصصی این فعالیت را برای انواع پروژه‌ها انجام داده است با کمک کادر مجرب خود، تعهداتی را به عنوان مجری به کارفرما ارائه می‌دهد.

برخی از شرایطی که ما در قراردادهای کلامی و متنی خود به کارفرما به عنوان شرایط ارائه کار بیان می‌کنیم، عبارت اند از:

 • انجام کار توسط خود مجموعه اوج یاران و عدم واگذاری کار به غیر
 • تعهد بالای کاری نسبت به مسئولیت پذیرفته شده و داشتن وجدان کاری
 •  انجام کار در مدت زمان مشخص شده و تحویل به موقع و سریع پروژه
 • استفاده از بهترین جنس پیچ برای تضمین کیفیت کار
 • کمک گرفتن از دریل‌های مناسب برای کار
 • دریافت اجرت برای انجام کار به اندازه عرف جامعه
 •  تحویل کار بدون هیچگونه عیب و نقص به مشتری

سایز پیچ برای اسکوپ کردن نما چقدر باید باشد؟

طبیعتا سایز پیچ برای اسکوپ کردن نما در پیچ و رولپلاک نما کاملا بستگی به ضخامت سنگ دارد و ملات پشت سنگ نیز امری تعیین کننده در استفاده از پیچ است.

معمولا برای سنگ هایی که ضخامتی در حدود 5/1 سانتی متر دارند باید از پیچی استفاده کرد که حداقل 4 برابر از آن بلندتر است یعنی پیچ 6 سانتی متری. سنگ هایی که ضخامتی بین 2 تا 3 سانتی متر دارند باید از پیچی با سایز 8 سانتی متر برای اسکوپ کردن استفاده کنند.

هر چه ضخامت سنگ بالاتر میرود سایز پیچ نیز بیشتر میشود. اما این نکته را مدنظر داشته باشید که هر چه سنگ ضخامت کمتری داشته باشد باید مته نازک تری جهت سوراخ کاری استفاده کرد تا سنگ دچار شکستگی و ترک خوردگی نشود.


 

فاصله بین پیچ ها چقدر باید باشد؟

برای پیچ و رولپلاک کردن نما در ساختمان همانطور که نباید از تعداد کم پیچ استفاده کرد، نباید تعداد زیادی نیز به کار برد.

اگر از تعداد کم استفاده کنید باعث کاهش استحکام سنگ ها خواهد شد و ممکن است تعداد پیچ ها تحمل بار سنگین سنگ ها را نداشته باشد و سنگ ها در صورت کنده شدن سقوط کنند.

اما استفاده از تعداد زیاد پیچ نیز ممکن است باعث شکستگی سنگ و ایجاد ترک در آن شود.

پس بهترین حالت این است که در سنگ هایی با عرض 40 سانتی متر و طول یک متر هر 50 سانتی متر از یک پیچ و رول پلاک استفاده کنید.

از دریلی که برای سوراخ کاری استفاده میکنید بهتر است که دارای دیمر باشد تا چرخش و سرعت را تحت کنترل داشته باشید.

 

پیچ و رولپلاک نما

سوالات رایج در مورد پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب ( بدون داربست)

آیا امکان نصب سنگ‌های ریخته شده وجود دارد؟

در گاهی اوقات ممکن است که سنگ از نما جدا شده باشد. در این موارد معمولاً پرسیده می‌شود که آیا امکان نصب سنگ‌های ریخته شده و تثبیت سنگ نما وجود دارد؟ برای این موضوع لازم است که در ابتدا سنگ را طبق رنگ و اندازه قسمت جدا شده تهیه کرد و با کمک چسب سنگ، پشت آن را کاملاً آغشته کرد. سپس در مکان‌هایی که سنگ نما ریخته شده است، سنگی که پشت آن آغشته به چسب سنگ است را به دیوار نصب می‌کنیم.

در نماهای رومی که در آن از سنگ‌های باریک و کوچک بسیار زیادی استفاده شده، حساسیت این کار بسیار بالا می‌رود و فردی که به عنوان راپل کار قصد انجام این کار را دارد، باید کاملاً بر این حوزه مسلط بوده و تجربه کافی داشته باشد.

سنگ‌های باریکی که در نماهای رومی به کار می‌روند با دریل دور بالا و ضربه ای کم به راحتی سوراخ می‌شوند و می‌توانید با کمک پیچ و رولپلاک آن‌ها را محکم کرد. البته گاهی اوقات این موضوع به این شکل اتفاق نمی‌افتد، بلکه و راپل کار ترجیح می‌دهد که در ابتدا با مته کوچک یک سوراخ در کار ایجاد کرده و سپس با کمک مته نمره بالاتر، جای سوراخ را افزایش دهد.

دقت کنید که معمولاً از مته نمره 7 برای این کار کمک گرفته می‌شود. همچنین بهتر است برای دریل کردن سنگ نما از دریل دارای دیمر استفاده گردد تا سرعت و گردش فرایند را بتوان به راحتی کنترل کرد.


 

ترمیم بند کشی سنگ‌های نما به چه صورت قابل انجام است؟

معمولاً در پروژه‌هایی که به مرور زمان بند کشی سنگ‌ها از بین می‌رود، عدم تعمیر بندکشی سنگ‌ها می‌تواند موجب مشکلات بزرگی در فرایند کار شود. سست کردن ملات پشت سنگ در این حوزه‌ها معمولاً می‌تواند مشکلاتی مثل جدا شدن سنگ از نما را به همراه داشته باشد. راپل کارهای حرفه ای با توجه به تجربه و تخصص خود می‌توانند متوجه شوند که آیا در این حوزه نیاز به ترمیم بند کشی سنگ نما وجود دارد یا خیر؟

در صورتی که نیاز به ترمیم بند کشی وجود داشته باشد و یا حتی بر اثر نشست ساختمان سنگ دچار ترک شده باشد، راپل کار می‌تواند بعد از به پایان رساندن عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان این مشکل را به صورت کامل حل کند.

مجری خدمات پیچ و رولپلاک نما ساختمان


 

بهترین زمان برای اجرا پیچ و رولپلاک ساختمان چه زمانی است؟

شما می‌توانید این فرایند محکم سازی و تثبیت سنگ در نما را هر وقت که بخواهید انجام دهید، اما تنها زمانی که معمولاً انجام پروژه امکان پذیر نیست، هنگامی است که هوا بارانی بوده و یا دمای هوا در زیر صفر درجه است.

راپل کاری که قصد انجام پروژه شما را دارد به همراه خود انواع ابزارآلات برقی را داشته و ممکن است دچار اتصال و برق گرفتگی شود. دقت کنید که در هنگام یخ زدگی امکان یخ زدن رطوبت داخل سنگ افزایش پیدا می‌کند و با دریل کاری به سنگ تنش وارد می‌شود.

در بخش‌های دیگر این محتوا به صورت کامل توضیح دادیم که بیشترین ریزش سنگ‌ها در زمان‌هایی است که باد و طوفان به قدری زیاد است که نمی‌توان جلوی حل مشکل را گرفت. بهتر است قبل از این که هوا دچار گرمای شدید شود و یا سرمای زیادی را شاهد باشیم، اقدام به انجام پیچ و رولپلاک نما کنیم.

 

پیچ نمای ساختمان و رولپلاک نما بعد از چند سال میتوان انجام داد؟

بسیاری از افراد این سوال را میپرسند که ما چند سال پیش اقدام به نمای ساختمان کرده ایم و اکنون قصد داریم پیچ و رولپلاک نما را انجام دهیم آیا امکان پذیر است؟ بله.

حتی بعد از چند سال از اجرای نما میتوان اقدام به اسکوپ کردن آن کرد.

زیرا جلوی ضرر را از هر کجا که بگیرید منفعت است.

وقتی ساختمان را بدون پیچ و رولپلاک نما می سازید، بعد از چند سال احتمال سقوط سنگ ها بسیار بالا می رود و امنیت جانی ساکنین را به خطر می اندازد.

پس اگر شما هم چند سال از نما کردن ساختمان تان میگذرد و تا به حال به فکر اسکوپ کردن آن نبودید بهتر است که دست به کار شوید و از متخصصین و افراد حرفه ای در این حوزه بخواهید که خدمات پیچ و رولپلاک نما را برای ساختمان شما انجام دهند.

برای تعیین قیمت پیچ و رولپلاک نما با ما تماس بگیرید.

بگذارید خیالتان را راحت کنیم و بگوییم که تیم اوج یاران، هزینه خدماتش را خیلی منصفانه تعیین کرده است. برای اطلاع از هزینه دستمزد و هزینه انجام پروژه پیچ و رولپلاک نمای سنگی، آجری و سرامیک ساختمان با ما به شماره 09196155764  تماس بگیرید.

 

شرکت اوج یاران با توجه به سابقه طولانی که در این حوزه داشته برای تعیین قیمت در این حوزه چندین معیار مختلف را در نظر می‌گیرد که برخی از آن‌ها عبارت اند از:

 • استفاده از پیچ گالوانیزه ایرانی یا خارجی
 • استفاده از پیچ آهنی
 • ارائه تضمین و پشتیبانی از کار
 • اجرا کار توسط شخص یا مجموعه
 • محل ساختمان (ساختمان در داخل تهران یا شهرستان است؟)

شما می‌توانید برای تعیین قیمت دستمزد مجری پیچ و رولپلاک نما با شماره تماس ما ارتباط بگیرید و در این حوزه از کارشناسان ما کمک بگیرید.

دستمزد مجری پیچ و رولپلاک نما

 

پیچ کاری و رولپلاک نما بدون داربست یا با داربست، کدام هزینه کمتری دارد؟

احتمالاً برای شما این سؤال پیش آمده کدام پیچ و رولپلاک نما بدون داربست هزینه کمتری دارد یا با داربست؟ قطعا جواب پیچ و رولپلاک با طناب و بدون داربست است. چراکه حجم کار و سرعت کار به مراتب پایین می آید و به تبع هزینه ها نیز کاهش پیدا میکند. در واقع استفاده از ابزاری برای طناب جهت مستحکم سازی ساختمان کاری هوشمندانه است.

در پاسخ به این سؤال شما لازم است که به این نکته یادآوری کنیم که در هر دو صورت، پیچ و رولپلاک نما تمام و کمال انجام می‌شود. اما در حالتی که از داربست برای عملیات خود کمک می‌گیریم، احتمال این که فضای زیادی را اشغال کرده و حتی مانع رفت و آمد شود، وجود دارد!

همچنین جدا از اشغال شدن فضا، شما مجبورید که هزینه اضافی برای داربست بپردازید. علاوه بر این پروژه نسبت به حالت عادی طولانی‌تر و زمان بر تر می‌شود و حتی می‌تواند خطرناک باشد.


افرادی که به عنوان مجری پیچ و رولپلاک نما در این حوزه فعال هستند و تنها به این کار مشغول‌اند به خوبی می‌دانند که روش راپل نسبت به سایر روش‌ها کم هزینه تر، سریع‌تر و به صرفه تر خواهد بود.


پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

برای دیدن دیگر خدمات اوج یاران مانند شستشوی نما، پوشش درز انقطاع، سیمان کاری نمای ساختمان، آب بندی پنجره ها، رفع شوره و سنگ آجر کلیک کنید.

 

پیچ و رولپلاک سرامیک نما چگونه انجام میشود؟

سرامیک به علت اینکه ضخامت پایینی دارد  در برابر سوراخ شدن توسط دریل مقاومت بالایی ندارد به همین دلیل  در صورت اصابت دریل خرد می شود. به همین دلیل برای اجرای پیچ و رولپلاک سرامیک نمای ساختمان، سوراخ ها روی بند سرامیک ها ایجاد می شود. برای ایجاد سطح مناسب جهت پیچ و سرامیک نیز از واشر استفاده می شود . در پایان نیز می توان واشر ها و پیچ ها را توسط رنگ روغنی مشابه رنگ نمای ساختمان پوشاند تا زیبایی ساختمان ها دست نخورد.

 

آیا پیچ و رولپلاک نما با طناب خطرناک است؟

اگر برای شما هم این سوال وجود دارد که آیا شخصی که اقدام به انجام عملیات پیچ و رولپلاک ساختمان می‌کند، خطر سقوط دارد یا نه، بهتر است که به این مسئله توجه داشته باشید که هر فردی می‌داند که رعایت مسائل ایمنی کار و استانداردهای موجود در این حوزه به شدت ضروری است.

همه ما می‌دانیم در هر شغل مرتبط با ساخت و ساز و خدمات برق‌کاری احتمال بروز خطر و حادثه در صورت عدم رعایت مسائل ایمنی کاملاً وجود دارد. بر اساس آمارها می‌توانید متوجه شوید که در روش راپل، اگر مسائل ایمنی به خوبی رعایت شود، درصد رخ دادن حادثه بسیار پایین خواهد بود.

سفارش خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب از شرکت اوج یاران

شما می‌توانید از طریق تمامی شماره تماس‌های درج شده در سایت با ما تماس گرفته و برای سفارش کار خود با متخصصین ما هماهنگ کنید.

کارشناسان ما بعد از بررسی اولیه پروژه به شما قیمت انجام کار را اعلام خواهند کرد.

بعد از بررسی قیمت و دادن تاییدیه توسط کارفرما، کار در لیست انتظار قرار گرفته و در سریع‌ترین زمان ممکن شروع می‌شود.

اگر در این زمینه سؤالی دارید به راحتی می‌توانید در بخش نظرات با ما و دیگر کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

 

 

مجری پیج و رولپلاک نمای ساختمان چه کسی است؟

 

بر اساس قوانین موجود در این حوزه مجری یا پیمانکار به شخصی گفته می‌شود که انجام کل یا بخشی از پروژه را بر عهده می‌گیرد. مجری علاوه بر داشتن تخصص، بایستی تعهداتی در این زمینه به کارفرما ارائه کند.

مردم عادی که معمولاً به عنوان کارفرما در این حوزه شناخته می‌شوند، افرادی نیستند که در این زمینه اطلاعات زیادی داشته باشند، بلکه کسانی هستند که می‌توان با اعتماد به آن‌ها بخش یا کلی از پروژه را به آن‌ها سپرد.

دقت کنید که کار بی کیفیت یک مجری پیچ و رولپلاک نما می‌تواند برای شما آسیب‌های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم حتماً در انتخاب مجری و پیمانکار خدمات پیچ نما و رولپلاک بدون داربست یا با طناب دقت لازم را به خرج دهید.

 


ما در شرکت اوج یاران که به عنوان مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و  ارائه کننده خدمات نما شهرت پیدا کرده ایم، انواع سنگ‌ها با انواع ضخامت‌ها را که به نما محکم کرده ایم و در این زمینه تجربه‌های ساختمانی زیادی از سر گذرانده ایم.


 

6 نکته مهمی که راپل کاران در هنگام پیچ و رولپلاک باید به آن توجه کنند

رعایت فاصله بین پیچ ها

راپل کاران باید در هنگام  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست به تعداد و فاصله پیچ ها بر روی سنگ توجه کنند.

مناسب ترین فاصله برای استفاده از پیچ و رولپلاک 2 پیچ در طول یک متر است.

به عبارتی دیگر هر 50 سانت یکبار باید یک پیچ بزنید.  البته این میزان با توجه به نوع سنگ متفاوت است.  به طور مثال اگر میخواهید از سنگی مانند گرانیت در نمای ساختمان استفاده کنید باید این فاصله را به 30 سانت برسانید زیرا گرانیت سنگی بسیار سنگین است و باید آن را مستحکم تر کرد.

اما اگر قصد استفاده از سنگی مانند چینی را دارید باید این فاصله را بیشتر کنید زیرا سنگ مرمریت چینی دارای ترک هایی در بافت خود است که استفاده از پیچ ها در فاصله های کم موجب شکستگی در سطح آن خواهد شد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست

 

کوبیدن پیچ

راپل کاران میدانند که به هیچ عنوان نباید از چکش برای فرو کردن پیچ در محل استفاده کرد.  برای تثبیت پیچ فقط باید از دریل با مته و دیمر بهره برد.  زیرا زدن چکش بر روی پیچ موجب خواهد شد که سنگ از درون دچار ریزش شود و نه تنها بر روی ملات محکم نشود بلکه باعث سقوط در مدت کوتاهی شود.


 

مهار کردن ترک ها

راپل کاران در حین پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست اگر با ترکی در سنگ مواجه شدند باید به سرعت اطراف آن را پیچ و رولپلاک کنند زیرا عدم توجه به ترک موجب سقوط سنگ نما ، شکستگی و  ریزش سنگ نما خواهد شد و این مساله خطرات جانی و مالی را در پی دارد.


 

عدم استفاده از بتونه

همانطور که واضح است باید بعد از اتمام نماکاری از بتونه همرنگ و ضدآب بر روی رولپلاک ها استفاده شود تا علاوه بر حفظ زیبایی موجب عدم نفوذ آب به سنگ شود.  زیرا نفوذ آب به سنگ در طولانی مدت موجب آسیب به آن و زنگ زدگی پیچ ها میشود. یکی از اشتباهاتی که نباید راپل کاران مرتکب شوند نزدن بتونه بر روی پیچ و رولپلاک هاست.


توجه به نوع سنگ

میتوان گفت یکی از مهم ترین مواردی که راپل کاران باید به آن توجه کنند نوع و جنس سنگ است. زیرا بافت ها با یکدیگر بسیار متفاوت است و برخی از سنگ ها دارای بافتی مقاوم و برخی دیگر دارای بافتی حساس و نرم هستند. به همین دلیل دریل کاری و پیچ و رولپلاک کردن آن ها با یکدیگر فرق میکند. سنگ هایی که دارای بلورها و ترک های ریزی هستند باید از مته های ظریف برای دریل کردن آن ها استفاده کرد و همچنین فاصله پیچ ها را نیز بیشتر کرد.


بندکشی سنگ نما

بعد از اتمام نماکاری باید اقدام به بند کشی سنگ ها کنیم و تمام شیارهای موجود در سنگ ها را به وسیله بتونه و یا ملات پر کنیم تا در مرور زمان این شیارها خالی نشوند. نفوذ آب به درون ساختمان و مشکلات عدیده دیگر از عدم توجه به بندکشی نشات میگیرد. اگر بعد از اتمام بندکشی اقدام به ضد آب کردن نمای ساختمان با مواد نانو بکنید گام مهمی در حفظ کیفیت نما خواهید برداشت.

 

 

آیا خدمات تیم اوج یاران،فقط به مستحکم سازی نمای ساختمان محدود میشود؟

خیر خدمات مجری پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به جز مستحکم سازی نما، به امور زیر خلاصه میشود.

نماشویی ساختمان:

امروزه با رفتن به سوی زندگی صنعتی به دلیل تولید زباد آلاینده ها نمای ساختمان های شهر های بزرگ مثل تهران بسیار بیشتر در معرض آلودگی قرار گرفته است به همین دلیل نماشویی ساختمان به یکی از موارد ضروری برای زیباسازی ساختمان تبدیل شده است.

نماشویی ساختمان به مکان جغرافیایی ، نوع سنگ نمای ساختمان، طول و عرض ساختمان و میزان آلودگی نما بستگی دارد و قیمت ها هم بر همین معیار ها تعیین میشود. گروه اوج یاران با اتکا به تجربه بالای عوامل و استفاده از دستگاه های بروز و پیشرفته میتواند کار شستشوی نما را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه دهد.

نورپردازی ساختمان:

 نورپردازی  ساختمان شاید اصلی ترین عامل برای زیبا به نظر رسیدن نمای یک ساختمان باشد و به همین دلیل از محبوبیت بالایی هم برخوردار است، در این حرفه به دلیل استقبال زیاد روز به روز روش ها، تکنولوژی های جدید تر و خلاقانه تر روانه بازار میشود. شرکت اوج یاران با سایقه طولانی و درخشان و همچنین استفاده از متد های خلاقانه و بروز با تکنولوژی های جدید میتواند نمایی زیبا برای ساختمان شما به ارمغان بیاورد و زیبایی ساختمان شما را تکمیل کند.

رنگ نمای ساختمان:

رنگ ها یکی از اصلی ترین موارد برای تحریک احساسات هستند و ارتباط مستقیم با روح و روان انسان دارند به همین دلیل انتخاب رنگ و نوع رنگ آمبزی از اهمیت بالایی برخوردار است. رنگ نمای ساختمان انواع مختلفی دارد که پیاده سازی آنها به عواملی مثل جنس نمای ساختمان بستگی دارد. گروه اوج یاران با دانش کافی در حوزه رنگ شاسی و نقاشی ساختمان کار رنگ ساختمان را با کیفیت بالا و دوام کافی و قیمت مناسب به شما عزیزان ارائه دهد.

گروه اوج یاران علاوه بر خدمات ذکر شده خدمات دیگری اعم از سیمان کاری، رفع شوره نما، زدن نانو، رزین کاری، نصب سنگ، نصب توری برای رفع مزاحمت پرندگان، بازدید سازه های صنعتی و… انجام میدهد. که در همه آنها همواره سعی میشود بهترین کیفیت با قیمت به صرفه به مشتریان ارائه کند. برای درخواست این خدمات تخصصی  با شماره تماس بگیرید.  09196155764 

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

برترین ارائه دهنده خدمات پیچ و رولپلاک نما | با استفاده از متد های 2022

اگر در مورد خدمات ما، قیمت انجام هر پروژه، نحوه ارائه خدمات و… سوالی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرد و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷۷ رای

مقالات ما


کاربرد انواع رولپلاک چیست؟
 • 17
 • جولای
 • کاربرد انواع رولپلاک چیست؟

  انواع رولپلاک و موارد استفاده از آن رولپلاک قطعه ای است که در سازه های شکننده برای اتصال اجزاء با پیچ به دیوارها ...

  نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر
 • 21
 • جولای
 • نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر

  رولپلاک قطعه ای کمکی برای اتصال پیچ به سطح مورد نظر است. از پرکاربردترین استفاده ای آن در پیچ و روپپلاک نما و ...

  شستشوی نمای ساختمان بدون داربست
 • 21
 • سپتامبر
 • شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

  شستشوی نمای ساختمان بدون داربست چگونه انجام می شود؟ شستشوی نمای ساختمان بدون داربست یکی از کارهایی است که میتواند هزینه نماشویی را ...

  سنگ نما چیست؟
 • 22
 • سپتامبر
 • سنگ نما چیست؟

  چه سنگ هایی در نمای ساختمان استفاده می شوند؟ نقش سنگ نما در زیبایی ساختمان انکار ناپذیر است. سنگ نما میتواند زیبایی محصور ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  0919-6155764

  پست الکترونیک

  rezaakhanii1360@gmail.com
  09196155764