پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما 

پیچ و رولپلاک ساختمان به منظور جلوگیری از شل شدن سنگ نمای ساختمان در اثر عوامل مختلف استفاده می شود. پیچ و رولپلاک نما ساختمان بدون استفاده از داربست انجام می شود. شرکت اوج کاران با تیمی متخصص و ماهر پیچ رولپلاک را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.نما پیچ رولپلاک به منظور محکم سازی سنگهای سست و مقاوم سازی نمای ساختمان انجام می شود. تیم متخصص و حرفه ای ما کلیه خدمات را در سراسر کشور عرضه می دارند.

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست وبا طناب از خدمات تخصصی گروه کار در ارتفاع اوج کاران می باشد که به منظور محکم سازی و مقاوم سازی وتثبیت سنگهای نمای ساختمان انجام میدهد تا از سقوط و خطرات ناگواری که در پی خواهد داشت پیشگیری شود.

پیچ و رول پلاک نما چیست؟

رولپلاک در واقع یک نوع بست است که روی دیوار نصب می شود. جنس پیچ رولپلاک ها معمولا پلاستیکی و مخروطی شکل است. شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که رولپلاک را برای اولین بار چه کسی اختراع کرده است، باید بگوییم که پیچ و رولپلاک نما برای اولین بار توسط یک شرکت بریتانیایی به نام الکترونیکی رولینگز اختراع شد. رول پلاک را از طریق تزریق پلاستیک تولید می کنند.

در این چندسال اخیر پیچ رولپلاک و دیگر کارهایی که در ارتفاع انجام می شوند، با استفاده از طناب و دیگر ابزارات استاندارد جهان و توسط تیم حرفه ای و با تجربه و با رعایت نکات ایمنی انجام می شوند.

استفاده از طناب به جای داربست برای پیچ و رولپلاک نما و دیگر خدمات ساختمانی در ارتفاع مثل نماشویی و نورپردازی دارای مزایای بسیاری است. استفاده از داربست زمانی زیادی را میگیرد و همین طور فضای زیادی را اشغال می کند و باعث مزاحمت در رفت و آمد عابران و یا وسایل نقلیه شود.

استفاد از داربست خطرات زیادی را به همراه دارد. این خطرات می تواند واژگونی داربست در باد و طوفان باشد و یا اگر کارگران از کمربند استفاده نکنند ممکن است از داربست به پایین بیفتند. اما استفاده از راپل و یا طناب ایمنی بسیار بالا است و احتمال وقوع چنیین خطراتی کم است. چرا که راپل کاران با دو طناب اصلی وحمایت فرود می‌آیند وهرکدام از طناب ها قابلیت حمل وتحمل بار و یا  شک تا 1500کیلوگرم را دارند همچنین هیج فضایی را اشغال نمی کند ومانع از عبور ومرور عابرین پیاده وسواره نمی شود.

آیا کار پیچ و رولپلاک نما بدون داربست با دقت انجام می شود؟

باید بگویم جواب بله است. تیم متخصص اوج کاران، آموزش دیده و حرفه ای هستند و تمامی کارهایی که با طناب انجام می دهند با دقت و کیفیت کافی صورت میگیرد. راپل کاران ما از وسایل و تجهیزات به روز و استاندارد جهان برای انجام کارهای خود استفاده می کنند.

 کار در ارتفاع با طناب ایمن است؟

استفاده از طناب برای کار در ارتفاع بسیار ایمن تر از استفاده از داربست است. امنیت بالا، هزینه های کم و استفاده ی بهتر و راحت تر از طناب باعث شده است بیشتر شرکت ها و مدیران و کارشناسان به این روش روی آورند. امنیت این روش از سوی استانداردهای جهانی تایید شده است.

کسانی که تا به حال از این روش استفاده نکرده ممکن است سوالاتی در این زمینه داشته باشند:

 • ایا ممکن است طناب پاره شود و خطر افرین شود یا اینکه آویزان شدن از روی نما ایمن است؟
 •  ایا امکانش هست که وقتی راپل کاران روی طناب اویزان هستند بتواند به خوبی کاری انجام دهد؟

جواب هایی که توسط کارشناسان و متخصصان گروه ما داده می‌شود این است کار با طناب مشابه به هر شغل دیگر دارای خطرات خود است اما باشناسایی خطرات و مدیریت ریسک و نحوه پیشگیری از بروز خطر، نه تنها خدمات کار در ارتفاع دارای ایمنی بسیار قابل قبولی می شود، بلکه به هدف اصلی خود که همانا کار بدون حوادث است می رسد.

پیچ و رولپلاک نما

چه زمانی برای پیچ روپلاک نمای ساختمان مناسب است؟

نصب پیچ و رولپلاک  به دلیل حساس بودن، باید توسط گروهی که تخصص آن را دارند، انجام شود. در صورتی که عوامل ایمنی رعایت نشود، و افراد ناکارآمدی این کار را انجام دهند، فرایند نصب پیچ و رولپلاک نما، ممکن است برای ساکنین و عابرین ساختمان خطرناک باشد. در این فرایند، سنگ ها باید به خوبی روی هم قرار بگیرند، تا از سقوط ناگهانی پیش گیری شود.

زمانی که یکی از سنگ های ساختمان، حتی یک سنگ کوچک، سقوط کند. باید برای نصب پیچ و رولپلاک نما اقدام کرد. در این زمان، به سنگی که افتاده است، پیچ رولپلاک نصب می کنند. به علاوه، با نصب پیچ رولپلاک روی سنگ های دیگر، نمای ساختمان محکم سازی می شود. بنابراین می توانید با خیال راحت در خانه خود اقامت کنید.

زمانی که فقط یک سنگ کوچک سقوط میکند می تواند نشانه ی این باشد که بقیه ی سنگ های بنا نیز به زودی ریزش می کنند. پس باید خیلی سریع اقدام به نصب پیچ رولپلاک کنید تا خطری برای ساکنین ساختمان و رهگذران ایجاد نشود.

تیم متخصص و ماهر اوج کاران با استفاده از پیچ رولپلاک مقاوم سازی و امنیت سنگ بنای ساختمان شما را تضمین می کنند. این تیم بدون داربست و با استفاده از تکنولوژی روز خدمات خود را ارائه می دهند که نوع پیچ رولپلاک مصرفی 6سانتیمتری دو سو ضد اب (گالوانیزه) می باشد.

پیچ و رولپلاک نما

برای چه سنگ هایی می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد؟

برای تمامی سنگ های بنای ساختمان ها می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کرد. ولی کار پیچ رولپلاک روی هر سنگ به نوع و جنس سنگ بستگی دارد. در فرایند نصب پیچ و رولپلاک نما، به دلیل استفاده از ابزارهای صنعتی، ممکن است نمای ساختمان چهره زیبایی پیدا نکند. در این حالت، ساختمان مانند یک ساختمان گلوله خورده است.

شرکت ما برای برطرف کردن این مشکل، از بتون، سیمان، و سفید رنگ هایی برای رنگ سنگ نما استفاده می کند. در واقع با استفاده از کارتک و لیسه، گل پیچ رولپلاک پنهان می شود.

نحوه اجرای نصب سنگ های افتاده از ساختمان به چه صورت انجام می شود؟

کادر مجرب ما با استفاده از طناب (راپل) به مکانی که سنگ سقوط کرده می روند و سنگ سقوط  کرده را به دقت اندازه گیری می کنند. در مرحله بعد، سنگ برش داده می شود و سوراخ می شود. سپس، سنگ برش داده شده به محل پاکسازی شده ارسال می شود. برای محکم کردن پیچ رولپلاک روی سنگ، از چسب سنگ استفاده می شود.

مواد مورد نیاز برای پپچ رول پلاک نما

 • کابل برق سیار 50 متر
 • دریل هلتی نسبتا قوی
 • مته مناسب جهت پیچ و رولپلاک نما ساختمان
 • پیچ رولپلاک گالوانیزه به طول 6 سانتی متری
 • بتونه ضد آب همرنگ سنگ نمای ساختمان
 • چکش میخ کش دار، پیچ رولپلاک گوشتی برقی

چرا در پیچ و رولپلاک نما ساختمان از پیچهای ضد آب استفاده می شود؟

پیچ و رولپلاک نما

به دلیل اینکه پیچها در مجاورت هوای نامناسب از قبیل باران، برف، خاک، و هوا مقاوم باشند، زنگ نزنند و از بین نروند. در غیر اینصورت، اگر از پیچ رولپلاک های نامرغوب استفاده شود، پیچ رولپلاک از بین می روند و دوباره ایجاد خطر می کنند.

پیچ های زنگ زده از خود زنگ آب پس می دهند. این مسئله در نمای ساختمان تاثیر داشته و جلوه بدی به ساختمان می دهند.

دریل مناسب برای کار در پیچ رولپلاک ساختمان دارای چه ویژگی هایی است؟

معمولا از دریلی استفاده می شود که دارای ضربه چکش ریزی است و به سنگ آسیب نمی رساند. اگر ترکی روی سنگ مشاهده شود، حتما باید دو طرف سنگ را پیچ رولپلاک کرد، تا محکم شود.

فردی که این کار را انجام می دهد، باید تجربه بالایی داشته باشد. کارشناس تشخیص می دهد که یک سنگ به چه تعداد پیچ رولپلاک نیاز دارد، تا محکم شود. استفاده از پیچ رولپلاک زیاد باعث خرد شدن و ریزش سنگ می شود.

پیچ و رولپلاک نما

نکات مربوط به پرسنل در نصب پیچ رولپلاک

پرسنل باید با استفاده از یک نوار زرد رنگ و موانع هشدار دهنده کاملا محیط را بسته و از تردد عابرین خودداری کنند، زیرا هیچ فردی نباید از زیر طناب رفت و آمد کند.

قیمت پیچ رولپلاک

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران و شهرستان به نوع سنگ، تعداد سنگ، کوچک یا بزرگ بودن سنگ، ظاهر و نمای ساختمان و نرخ کار بستگی دارد. نرخ کار پیچ و رولپلاک نما از متری 6 تا 12 هزار تومان می باشد. البته این قیمت ثابت نیست چون متراژ و مساحت نمای ساختمان تاثیرگذار است. در مساحت بالا، تعداد پیچ رولپلاک بیشتری استفاده می شود. مورد دیگری که باعث افزایش قیمت می شود، تعداد سنگ های افتاده است.

پیچ و رولپلاک نما سنگ های سرامیکی

سنگ سرامیکی ارزان و سبک است و نصب آن آسان می باشد. سازندگان از سرامیک برای نمای ساختمان استفاده می کنند و علت جدا شدن سرامیک از نما به علت نفوذ آب یا نشست ساختمان یا زیر کار نامناسب می باشد. در اینجا به پیچ رولپلاک احتیاج داریم.

دریل کاری سرامیک با سنگ فرق دارد. سرامیک را باید فقط از نقاط نصب شده یعنی از درزهایی دارید، دریل کرد. اگر این کار انجام نشود، سرامیک به راحتی خرد می شود. لازم به ذکر است که پیچ رولپلاک را حتما باید با واشر پیچ رولپلاک  کرد تا هر دو طرف سرامیک را درگیر کند.

پیچ رولپلاک سنگ های گرانیتی

چون سنگ های گرانیتی چگالی و وزن بالایی دارند و جز سنگ های سنگ برای بنای ساختمان هستند پیچ رولپلاک آنها باید با دقت و کیفیت بالایی انجام شود. سنگ گرانیتی از گروه سنگ های آذرین است که برای شکل گیری آنها توده های مذاب سرد شده استفاده می شود.

این گروه از سنگ ها بسیار محکم و مقاوم هستند و رنگ های مختلفی دارند: مشکی، سفید، خاکستری، سبز و قرمز.

پیچ رولپلاک سنگ نمای تراورتن

سنگ های تراورتن جز گروه سنگ های آهکی هستند.  فرورفتگی و حفره های زیادی دارد. که این ویژگی باعث می شود تا از سنگ های تراورتن به عنوان  عایق حرارتی و صدا استفاده شود.

چسبندگی در حفره ها به دلیل رفتن ملات داخل سنگ ها خوب است. این کار باعث می شود که دریل کاری این سنگ ها نیز بسیار راحت تر باشد.

پیچ رولپلاک سنگ های مرمریت چینی

سنگ های مرمریت چینی جز گروه آهک های رسوبی هستند. این سنگ ها پون اسکوپ ندارند و همچنین به علت خالی شدن بندکشی بعد از یک مدت ممکن است ریزش کنند.

یکی دیگر از دلایل ریزش این سنگ این است که رگ های زیادی دارد که موجب ترک و شکستن می شود. پس در نتیجه استفاده از این سنگ برای نمای ساختمان مناسب نیست.

عوامل ریزش سنگ نما

عوامل زیر باعث ریزش سنگ نما می شوند:

 • نشست ساختمان
 • زلزله
 • انتخاب سنگ غیر استاندارد
 • اجرای بد سنگ کاری
 • فرسایش زمانی

انواع رول پلاک

جنس رولپلاک براساس کاربردشان از مواد مختلف تشکیل شده است. چند نمونه از اجناس موجود در بازار، موارد زیر هستند.

پیچ و رولپلاک نما

 • رولپلاک فیبری که کاربرد مخصوص صنعتی دارد.
 • رولپلاک پلاستیکی که در انواع مختلف وجود دارد.
 • رولپلاک فلزی که در انواع مختلف وجود دارد.
 • رولپلاک های آلیاژی که موارد مصرف گوناگونی دارند.

رولپلاک های پلاستیکی

رولپلاک در رنگ های مختلف تهیه می شود. البته رنگ مشکی آن از مواد جدیدی استفاده می کند. رولپلاک مد نظر ما سفید لبه دار یا شاخ دار است که به رنگ سفید در بازار موجود است. رول پلاک پروانه ای که برای مواردی مانند گچ، سفال، و بلوک استفاده می شود.

انواع پیچ

پیچ ها از نظر جنس و اندازه به کاربردشان بستگی دارند. پیچ ها از نظر ظاهری نیز در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. شکل های سرپیچ یا گل پیچ در کاربرد پیچ تاثیر گذار هستند. جنس پیچ در انواع مختلف متفاوت است.

پیچ های فولادی در مکان هایی استفاده می شود که فشار زیادی تحمل می کند و در معرض آب و هوای رطوبت قرار دارد.

پیچ های گالوانیزه در محلی استفاده می شود که امکان رطوبت و زنگ زدگی وجود دارد. پیچ هایی که برای سنگ ها مناسبند، 5 الی 6 سانت اندازه دارد و از جنس ضد زنگ آبکاری شده، و به رنگ طلا است.

سایز این پیچ 2 در 10 می باشد. این پیچ از خانواده پیچ های ساقه دار است و به صورتی طراحی شده که با سطح کار یکی باشد. گل این پیچ به صورت دو سو و چهارسو است. گل این پیچ دیرتر خراب می شود و مقاومت خوبی دارد.

پیچ های روکش کروم که از جنس گالوانیزه یا آهن هستند. روی این پیچ ها، یک لایه آب گالوانیزه وجود دارد. نوع دیگری از پیچ ها، پیچ های استیل هستند. پیچ های استیل جزو گران ترین پیچ ها محسوب می شوند. بنابراین اکثر کارفرماها از این نوع پیچ سفارش نمی دهند.

استاندارد پیچ رولپلاک

استاندارد پیچ رولپلاک شامل آزمایش های مقاومت در مقابل رطوبت، فشار، قدرت و آب و هوای نامناسب می باشد.

پیچ و رولپلاک نما باید از مواد نو تهیه شود، تا در طول زمان نپوسد. به علاوه، پیچ رولپلاک باید از ضخامت خوبی برخوردار باشد تا در هنگام بستن پیچ رولپلاک خوب سفت شود و گیر نکند. سایز پیچ و رولپلاک نما به کاربرد آن بستگی دارد.

نحوه نصب پیچ رولپلاک

مواد مورد نیاز برای نصب پیچ و رولپلاک نما، دریل هلتی مناسب و پرقدرت است. این دریل ها چکش ریزی دارند. مته چهار شیار برای این دریل به اندازه 10 سانتی متر پیچ شش سانتی متری و رول پلاک سفید لبه دار مخصوص سنگ است. پیچ رولپلاک باید در سایز مناسب باشد و در انتخاب آن دقت شود.

پس از سوراخ شدن محل سوراخ کاری با دریل هلتی، سوراخی به اندازه پیچ مورد نظر زده، پیچ را درون رولپلاک  کمی با دست پیچانده و سپس داخل سوراخ ایجاد شده قرار می دهیم. با چکش ضربه کوچکی به پیچ و رولپلاک نما می زنیم  تا رولپلاک کاملا سوراخ شود. بعد با پیچ بند برقی، پیچ را محکم می کنیم.

توضیحات کلی از انواع خدمات گروه ما

تمام خدمات گروه ما بدون نیاز به داربست می باشد واجرای کار با روش راپل ویا دسترسی با طناب می باشد: خدماتی مانند مقاوم سازی سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک نما و یا چسب های فوق قوی، نما شویی شستشو انواع نماهای ساختمان صنعتی اجرای نانو سنگ، چوب، اجر، سیمان و شیشه، اجرای رزین سنگ، و آجر، رنگ امیزی نما و یا نقاشی نما روی سیمان وفلز سنگ، نورپردازی نما و ده ها خدمات دیگر،

پیچ و رولپلاک نما

پس از تماس شما و هماهنگ کردن برای بازدید توسط کارشناسان ما قرار داد بین طرفین منعقد میگردد. تمامی پرسنل دارای بیمه مسولیت و حوادث می باشند. پرسنل اموزش دیده ودارای مهارت، و وابزار الات استاندارد می باشد. ما با صدها پروژه موفق ورزومه قوی اماده همکاری با شما هموطنان عزیز می باشیم.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
baharesafavi69@gmail.com Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
baharesafavi69@gmail.com
Guest
baharesafavi69@gmail.com

تشکر.