8 مرحله کلیدی و کاربردی در تعمیر نمای ساختمان

تعمیر نمای ساختمان

8 مرحله کلیدی و کاربردی در تعمیر نمای ساختمان

روش های تعمیر نمای ساختمان 

روش های تعمیر نمای ساختمان در جهات گوناگونی انجام می شود. تعمیر نما فقط مختص به سنگ ها نیست بلکه موارد دیگری مانند بندکشی نیز نقش اساسی در تعمیر نما خواهند داشت. .همچنین می توانید جهت مشاوره خدمات نمای ساختمان و پیچ و رولپلاک نما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر نمای ساختمان

 روش های تعمیر نمای ساختمان چیست؟ 

 روش های تعمیر نمای ساختمان به معنی تعمیر و تعویض سنگ ها نیست. بلکه تعمیر سنگ ها بخشی از این مرحله است. نمای ساختمان باید از جهات مختلفی تعمیر شوند تا مشکلات کلی در آن به خوبی برطرف شود. در این مقاله به 8 روش کاربردی در تعمیر نمای ساختمان اشاره می کنیم:

تعمیر ترک های موجود در نما 

 ساختمان ها معمولا بعد از چند سال که از ساخت شان می گذرد به دلایل مختلفی دچار ترک میشوند. این ترک ها میتواند به دلیل بندکشی صحیح باشد. همچنین عواملی مانند نشست ساختمان نقش مهمی در ایجاد ترک در ساختمان دارد. زلزله نیز از عوامل طبیعی تاثیر گذار در این مساله محسوب میشود. اندود کردن نما یکی از روش های تعمیر نمای ساختمان است که روشی بسیار خوب و کم هزینه به شمار می رود. اما اندود کردن فقط مختص به ترک های جزیی است و نمیتوان ترک های بزرگ را به این وسیله تعمیر کرد. برای ترک های بزرگ باید از مقاوم سازی استفاده کرد تا ترک ها به خوبی مهار شوند.

تعمیر بند کشی 

 همانطور که در مقاله های پیشین اشاره کردیم بند کشی کردن سنگ های نما به دلیل عدم نفوذ آب و رطوبت انجام میشود. اگر بند کشی به نحو احسن اجرا نشود بعد از مدتی شاهد ایجاد مشکلاتی در این ناحیه خواهیم بود و باید مجددا بند کشی را اجرا کنیم. بدین منظور باید ملات قبل را به وسیله ابزار بتراشیم تا به خوبی از سطح پاک شود. سپس ملات جدید را جایگزین آن کنیم. بعد از جایگزینی ملات باید به آن حالت فرو رفتگی بدهیم تا زیبایی کار حفظ شود .

تعمیر نمای ساختمان

 تعمیر و تعویض در و پنجره های قدیمی 

 در و پنجره در زیبا تر کردن نمای ساختمان بسیار مهم هستند. استفاده از قاب های پنجره و درب های زیبا میتواند موجب چشم نواز تر و جذاب تر کردن نمای ساختمان شما شود . به همین دلیل تعمیر و تعویض آن ها را یکی از جنبه های تعمیر نمای ساختمان در نظر گرفته اند. اگر رنگ پنجره ها بر اثر عوامل طبیعی تغییر کرده میتوان با رنگ کردن و یا تعویض آن ها زیبایی ساختمان را دو چندان کرد. علاوه بر زیبایی ساختمان استفاده از پنجره های زیبای دوجداره میتواند به کاهش اتلاف انرژی نیز کمک کند.

کنیتکس کردن نما 

 یکی دیگر از روش های تعمیر نمای ساختمان کنیتکس کردن آن است. کنیتکس کردن یا رنگ آمیزی نما فواید زیادی برای ساختمان دارد. عایق کردن و افزایش دوام و زیبایی ازفواید این روش محسوب میشود. اما این نکته مهم را نیز باید در نظر داشت که این روش بر روی تمام ساختمان ها قابل اجرا نیست و تنها برخی از نماها قابلیت رنگ آمیزی شدن را دارند. پس قبل از انجام این کار به نوع نمای ساختمان دقت کنید. .

شستشوی نما با مواد نانو 

  یکی از راه های تعمیر نمای ساختمان در جهت عدم نفوذ آلودگی در آن شستشو با مواد نانو است. با انجام این کار میتوانید تمام آلودگی ها و کثیفی هایی را که در نمای ساختمان به وجود آمده از بین ببرید و آن را در برابر آلودگی ها ایمن کنید. شستشوی با مواد نانو موجب دیرتر کثیف شدن آن نیز خواهد شد و نقش زیادی در افزایش زیبایی نمای ساختمان دارد. زیرا شستن نما با مواد نانو میتواند نمای ساختمان را مانند روز اول نو و براق نشان دهد.

فلاشینگ و تعیمیر آن 

 فلاشینگ چیست؟ فلاشینگ پوششی فلزی است که از آن برای عدم نفوذ برف و باران به درون ساختمان استفاده میشود. در ساختمان هایی که سقف شیروانی دارند فلاشینگ استفاده میشود. زیرا نفوذ باران و برف در این نوع از سقف ها بیشتر از سایرین است. اگر فلاشینگ دچار خرابی و آسیب شده باشد علاوه بر نازیبا کردن نمای ساختمان میتواند یکی از عوامل مشکل ساز باشد. پس یکی از این روش ها تعمیر و بازسازی فلاشینگ است که یکی از مهم ترین کارآیی آن پیشگیری از تورم و شوره زدگی در نما محسوب میشود.

تعمیر نمای ساختمان

 تعمیر سنگ های شکسته در نما 

 سنگ های نما به دلایل مختلفی دچار شکستگی و آسیب میشوند که میتوانند نقش مهمی در عدم زیبایی ساختمان ایفا کنند. عواملی مانند باران های اسیدی میتواند به تخریب سنگ ها کمک کند. همچنین سقوط سنگ ها به دلیل پیچ و رولپلاک نکردن نیز یکی دیگر از عوامل خراب شدن نمای ساختمان محسوب میشود. به همین دلیل ترمیم و بازسازی بخش هایی از نما که دچار افتادگی سنگ ها شده است یکی از روش های تعمیر نمای ساختمان محسوب میشود.

ترمیم سنگ های ترک خورده و آب بندی 

 سنگ ها به دلایل مختلفی دچار ترک خوردگی میشوند. برای ترمیم آن ها میتوان ترک ها را با اقدامات مقاوم سازی مهار کرد و یا اقدام به تعویض سنگ ها کرد. برای تعویض سنگ ها ابتدا باید ملات پشت کار را بتراشیم و سپس ملات جدید جایگزین آن کنیم. سنگ جدید را بعد از پیچ و روپلاک کردن در جای مناسب نصب کنیم. عملیات آب بندی نما میتواند یکی از روش های تعمیر نمای ساختمان باشد زیرا آب بندی صحیح موجب عدم تخریب نما و نفوذ آب و رطوبت به درون آن ها میشود.

اشتراک گذاری پست

4
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
parinaz1parvaz kalhorسعید Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
parvaz kalhor
Guest
parvaz kalhor

سلام مناسب ترین تعمیر نمای ساختمان برای شهر های مرطوب چه روشی است؟

سعید
Guest
سعید

سلام و خسته نباشید
بعد از مراحل ترمیم و رولپلاک کردن نیازی به شست و شوی نما هست؟