قیمت وسایل راپل

درباره خدمات راپل بیشتر بدانید؟

امروزه از خدمات راپل برای کار در ارتفاع بسیار استفاده میشود. خدمات راپل علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه می تواند کیفیت کار را نیز تا حدی زیادی افزایش دهد. این خدمات در رشته های مختلفی انجام می شود مانند پیچ و رولپلاک نما , نماشویی , بازسازی نما و …. با این مقاله همراه باشید تا شما را با خدمات مختلف این شغل جذاب آشنا کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما با کارشناسان ما در شرکت اوج یاران تماس باشید.

 

راپل کار چیست؟

بهتر است قبل از اینکه به خدمات راپل بپردازیم تعریفی کامل از این رشته را خدمت شما بگوییم. راپل کار به شخصی گفته می شود که در ارتفاع مشغول به کار است. این شغل شاید در نگاه اول بسیار نا ایمن به نظر برسد و تصور کنید که جان راپل کار برای او اهمیت ندارد و هر لحظه در معرض سقوط قرار دارد. در صورتی که شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که راپل یکی از امن ترین شغل های دنیا محسوب می شود و این مساله به دلیل استفاده از تجهیزات ایمنی است. اما راپل شامل چه خدماتی می شود ؟

 

خدمات راپل کار

خدمات راپل بسیار متنوع و گسترده هستند. تمام خدماتی را که در سال های اخیر با داربست انجام می شده اند را می توان به وسیله راپل انجام داد. استفاده از این افراد می تواند مزایایی از جمله صرفه جویی در هزینه , زمان و همچنین افزایش کیفیت کار را به دنبال دارد. کاهش ترافیک در محیط یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش برای انجام کارهایی در ارتفاع محسوب می شود. اما کلیه خدمات راپل شامل چه موارد است؟

  • قیمت وسایل راپلپیچ و رولپلاک کردن سنگ نما

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما از مهم ترین خدمات راپل محسوب می شود. در سال های اخیر شاهد داربست های سنگین در کوچه و خیابان شهر بوده ایم. این داربست ها موجب بروز ترافیک و بسیاری از مشکلات می شد اما امروزه برای انجام نمای ساختمان از راپل کاران استفاده می کنند. همان طور که گفتیم افزایش کیفیت از مزایی استفاده از راپل کاران است که دلیل آن می تواند دسترسی راپل کار به نقاط دشوار ساختمان باشد.

  • بازسازی نما

بسیاری از ساختمان های مسکونی و تجاری بعد از گذشت مدت زمانی از ساخت دارای ایراداتی از جمله ریزش سنگ نما می شوند. در این هنگام باید عملیات بازسازی بر روی نما انجام شود. افرادی که به عنوان راپل کار فعالیت می کنند گزینه مناسبی برای بازسازی سنگ نما محسوب می شوند. زیرا انعطاف آن ها موجب می شود که بتوانند عملیات بازسازی را به بهترین نحو انجام دهند.

  • انجام تعمیرات

تعمیرات در بناهای مختلف مانند ساختمان ها و مراکز از دیگر وجوه خدمات راپل است. این افراد می توانند تمام تعمیراتی که در ارتفاع انجام می شود را بدون هیچ گونه ایرادی مدیریت کنند. مورد مهمی که در خصوص این شغل وجود دارد استفاده صحیح از ابزارهای ایمنی است. زیرا در صورت عدم استفاده از این ابزارها ممکن است فرد دچار سقوط و خسارات جانی شود.

  • نماشویی

نماشویی در ساختمان ها به وسیله واتر جت انجام می شود. یکی از کارهایی را که نمی توان برای انجام آن از داربست استفاده کرد نماشویی است. زیرا راپل کار باید در حد بالا و پایین ساختمان در حرکت باشد تا بتواند به وسیله واتر جت که آب را با سرعت بالا پخش میکند ساختمان را بشوید. شستن ساختمان به وسیله راپل کار به وسیله مواد نانو نیز صورت می گیرد. مواد نانو می تواند ماندگاری بیشتری بر روی سطح داشته باشد و عدم لکه گیری آن در زمان کوتاه از مزایای آن محسوب می شود.

 

خدمات راپل

  • نصب بنر و تابلوی تبلیغاتی

برای نصب بنر و تابلوی تبلیغاتی از راپل کاران استفاده می شود. به طور معمول نصب بنرها و تابلوها در ارتفاع با لا انجام می شود و نمی توان برای آن ها از داربست استفاده کرد زیرا از نظر هزینه و زمان به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

  • نقاشی نما

یکی دیگر از خدمات راپل کاران نقاشی نما و انواع ساختمان است. این افراد می توانند به وسیله ابزارهای نقاشی و رنگ های مناسب اقدام به رنگ آمیزی ساختمان در ارتفاع کنند. این عمل می تواند علاوه بر افزایش زیبایی ساختمان موجب بهبود آن نیز بشود.

  • آب بندی نما

ساختمان بعد از این که نما می شود باید  عملیات آب بندی بر روی آن انجام شود. آب بندی نما به دلیل عدم نفوذ رطوبت به پشت سنگ نما انجام می شود. سنگ های نما در مقابل عوامل جوی واکنش نشان می دهند و اگر در هنگام نصب سنگ ها بند کشی و آب بندی انجام نشود در مدت زمانی کوتاهی شاهد شل شدگی و ریزش سنگ ها خواهیم بود و این مساله می تواند موجب بروز خسارات جانی و مالی شود.

مهم ترین تجهیزات ایمنی راپل کار

راپل کاران باید در هنگام کار از تجهیزات ایمنی استفاده کنند در غیر این صورت عواقب بروز هر گونه مشکل بر عهده خودشان می باشد.

مهم ترین تجهیزات وابزارهایی که راپل کاران در حین کار باید از آن استفاده کنند طناب , هارنس , هشتی , چکش و بسیاری موارد دیگر است که در مقاله تجهیزات راپل به آن اشاره کرده ایم. طناب راپل کار باید از هر جنبه دارای سلامتی باشد و هیچ گونه پارگی و سوختگی نداشته باشد

زیرا باید تحمل وزن بالا را داشته باشد. هارنس نیز برای نشستن راپل کار بر روی آن است تا بتواند به راحتی کار خود را در ارتفاع انجام دهد. همچنین از چکش نیز برای استفاده در هنگام میخ ها و فرو کردن آن ها در دیوار استفاده می شود.

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *