تماس با ما

09196155764

ایمیل

ساعات پاسخ گویی

شنبه تا پنج شنبه 10 الی 20

پیچ و رولپلاک نمای سنگی و کاربرد آن

پیچ و رولپلاک نمای سنگی و کاربرد آن

پیچ و رولپلاک نمای سنگی و کاربرد آن

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

سنگ هایی که برای نمای ساختمان استفاده میشوند دارای تنوع زیادی هستند. این سنگ ها برای استحکام بیشتر و عدم سقوط باید توسط پیچ و رولپلاک به خوبی نصب شوند. پیچ و رولپلاک نمای سنگی امری بسیار تخصصی است که توسط افراد ماهر انجام میشود. در این مقاله به پیچ و رولپلاک نمای سنگی پرداخته ایم و سنگ های مشهور در نمای ساختمان و نحوه نصب آن را با پیچ و رولپلاک بررسی میکنیم. برای انواع خدمات پیچ و رولپلاک نما با ما در تماس باشید.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

به پیچ و رولپلاک نمای سنگی اسکوپ نیز میگویند. برای مستحکم کردن سنگ نما بر روی ساختمان از پیچ و رولپلاک نمای سنگی استفاده میشود تا از خطر سقوط و افتادن سنگ ها بر اثر عوامل محیطی مانند باران های اسیدی , طوفان و … پیشگیری شود. در این بخش میخواهیم به نحوه پیچ و رولپلاک کردن سنگ های سرامیک , تراورتن , گرانیت , چینی و مرمریت بپردازیم. مقاله آیا انواع سنگ ساختمانی نما را می شناسید را بخوانید.

پیچ و رولپلاک کردن نمای سرامیک 

سرامیک به دلیل ارزان بودن گزینه بسیاری از افراد است. علاوه بر استفاده از این سنگ در مکان هایی مانند پارکینگ از آن جهت نمای ساختمان نیز استفاده میشود. برای نصب سرامیک بر روی نما معمولا از ملات سیمان استفاده میکنند. در فصول مختلف سال میزان استفاده از ملات سیمان برای سنگ سرامیک متفاوت است زیرا سرامیک در فصول گرم سال حجیم میشود. و زمانی که بخواهید سنگی حجیم را در نما استفاده کنید باید از ملات بیشتری بهره بگیرید. بهترین کار برای نصب سرامیک این است که اجازه دهیم ملات کاملا خشک شود و سپس سرامیک را به کمک چسب مخصوص سرامیک بر روی ملات سیمان بچسبانیم. اما نحوه پیچ و رولپلاک کردن سنگ سرامیک به چه صورت است؟ مفاله  آشنایی با پیچ رولپلاک نما با طناب را بخوانید.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

نحوه پیچ و ورلپلاک کردن سنگ سرامیک 

سرامیک سنگی نازک است و ممکن است دریل زدن بر روی آن باعث ایجاد شکستگی شود. برای نصب آنها باید پیچ ها را با واشر در قسمت های بند قرار دهیم و سپس اقدام به بستن پیچ کنیم. بعد از بستن پیچ میتونید واشر لبه های سرامیک را محکم کنید. به این صورت خواهید توانست سرامیک را به ساختمان پیچ و رولپلاک کنید.

پیچ و رولپلاک کردن نمای تراورتن 

تراورتن یکی از سنگ های پرکاربرد و پرطرفدار است که در بسیاری از نماهای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده میشود. این سنگ جزو سنگ های آهکی است که واکنش خوبی به شرایط محیطی دارد و تقریبا میتوان از آن در تمام اقلیم ها استفاده کرد.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

نحوه پیچ و رولپلاک کردن تراورتن 

میتوانید با خیال راحت از دریل برای سوراخ کاری سنگ تراورتن استفاده کرد زیرا سنگی بسیار مقاوم است و بر اثر برخورد با دریل دچار شکستگی و ترک نمیشود. بهترین دریل برای سوراخ کاری سنگ تراورتن دریل هایی با 110 وات و دارای دیمر است. اگر قصد دارید از ابعاد بزرگ سنگ تراورتن در نما استفاده کنید بهتر است که هر 50 سانتی متر یک پیچ و رولپلاک بزنید تا به خوبی بر روی نمای ساختمان محکم شوند.

پیچ و رولپلاک کردن نمای گرانیت 

گرانیت سنگی بسیار مقاوم در برابر شرایط محیطی و جوی است و میتوان تا سال های سال از آن در سنگ نما استفاده کرد و هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد شد. اما یکی از معایب این سنگ گران و زیبا این است که خاصیت چسبندگی بسیار پایینی دارد که باعث میشود به خوبی به ملات نچسبد. این مساله نیز یکی از مهم ترین علل افتادن و سقوط این سنگ است. این سنگ را باید به وسیله اسکوپ پروانه ای بر روی نما مستحکم کرد.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

نحوه پیچ و رولپلاک کردن گرانیت 

گرانیت نیز مانند سنگ تراورتن در برابر دریل مقاومت خوبی از خود نشان میدهد اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که باید از تعداد پیچ و رولپلاک بیشتری نسبت به تراورتن استفاده کرد زیرا گرانیت سنگی بسیار سنگین است.

پیچ و رولپلاک کردن نمای چینی 

در سال های گذشته از سنگ چینی بیشتر در سرویس های بهداشتی و محیط هایی که با آب سروکار دارند استفاده میشد اما از آنجایی که این سنگ به رنگ سفید است و زیبایی خاصی دارد در نما نیز از آن استفاده میکنند. به این دلیل به این سنگ نام چینی میدهند چون با ضربه زدن بر روی آن صدای چینی به گوش می رسد و بلورهای آن نیز با چشم قابل رویت هستند.

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما چینی

دو نوع سنگ چینی وجود دارد. سنگی که بلورهای بسیار درشتی دارد که در برابر دریل مقاومت پایینی دارند. این سنگ ها به سرعت دارای شکستگی میشوند. برای دریل کاری این سنگ ها باید از مته های باریک تر استفاده شود. اما نوع دیگری از سنگ های چینی دارای بلورهای ریزی هستند که نسبت به نوع قبل دارای مقاومت بالاتری هستند و به راحتی پیچ و رولپلاک میشوند.

پیچ و رولپلاک کردن نمای سنگی مرمریت 

سنگ مرمریت در زیبایی مشهور است. زیرا تنوع رنگ در آن بسیار زیاد و مورد علاقه بسیاری از افراد است. دلیل تنوع بالای رنگ در سنگ مرمریت این است که این سنگ در دسته سنگ های دگرگون است. اگر بخواهیم این سنگ را از نظر مقاومت با سنگ های دیگر مقایسه کنیم باید بگوییم که مقاومت این سنگ از تراورتن بیشتر و از گرانیت کمتر است. به طور کلی مقاومت سنگ گرانیت از تمام سنگ های ساختمانی بالاتر است.

 

پیچ و رولپلاک نمای سنگی

نحوه پیچ و رولپلاک کردن سنگ مرمریت 

نکته مهمی که باید در پیچ و رولپلاک کردن سنگ مرمریت لحاظ کنید این است که باید از دریل های دیمر دار استفاده کرد و برای سوراخ کردن آن از مته های 4 الماسه بهره برد. زیرا سطح سنگ مرمریت بسیار حساس است و اگر موقع دریل کاری جوانب را رعایت نکنید در حین کار با شکستگی و کندگی بر روی سنگ مواجه خواهید شد. یکی از معایب سنگ مرمریت جذب بالای آب است. به همین کمتر در نمای ساختمان از آن استفاده میشود و کاربرد آن در محیط هایی مانند راه پله ها , پارکینگ ها و پله ها بیشتر می باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

4 نظر

 • سلام و وقت بخیر.در کل هزینه ها نسبت به هم متفاوته.اما در کل روش بهتری هست در صرفه جویی هزینه ها.پیشنهاد میکنیم صفحه پیچ رولپلاک نما رو مشاهده کنید

 • اینکه بخوایم چه متریالی استفاده کنیم تو هزینه نصب تو روش بدون داربست فرق داره؟

 • سلام.برای همه نوع سنگی مناسبه همچنین برای سرامیک و..همونطور که در مقاله ملاحظه کردید.اما راجع به فضاهای کوچک هم بله به صرفه است.مخصوصا در محوطه باز که متریال نما بیشتر در معرض تغییرات جوی این و امکان شکستن و شل شدن و افتادن بیشتره.پیشنهاد میکنیم صفحه پیچ رولپلاک نما رو مطالعه بفرمایید

 • روش پیچ رول پلاک برای همه نوع سنگی مناسبه یعنی؟!من فک نمیکنم همه جا به صرفه باشه.مخصوصا برای پروژه های کم مثلا دیوار حیاط و…

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

مقالات ما


کاربرد انواع رولپلاک چیست؟
 • 17
 • جولای
 • کاربرد انواع رولپلاک چیست؟

  انواع رولپلاک و موارد استفاده از آن رولپلاک قطعه ای است که در سازه های شکننده برای اتصال اجزاء با پیچ به دیوارها ...

  نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر
 • 21
 • جولای
 • نصب گام به گام لوستر با پیچ رولپلاک لوستر

  رولپلاک قطعه ای کمکی برای اتصال پیچ به سطح مورد نظر است. از پرکاربردترین استفاده ای آن در پیچ و روپپلاک نما و ...

  شستشوی نمای ساختمان بدون داربست
 • 21
 • سپتامبر
 • شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

  شستشوی نمای ساختمان بدون داربست چگونه انجام می شود؟ شستشوی نمای ساختمان بدون داربست یکی از کارهایی است که میتواند هزینه نماشویی را ...

  سنگ نما چیست؟
 • 22
 • سپتامبر
 • سنگ نما چیست؟

  چه سنگ هایی در نمای ساختمان استفاده می شوند؟ نقش سنگ نما در زیبایی ساختمان انکار ناپذیر است. سنگ نما میتواند زیبایی محصور ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  09196155764

  پست الکترونیک

  09196155764